Uniwersytet w Białymstoku. Wydział Fizyki

ul. Ciołkowskiego 1L
15-245 Białystok

tel. 85 745 72 22, 85 745 72 44
fax. 85 745 72 23
Czynne: PN - PT: 7.30 - 15.30
Karty płatnicze: nie
Ilość wyświetleń: 30794

Wydział Fizyki Uniwersytetu w Białymstoku został utworzony w 2007 roku. Jest jedną z przodujących jednostek naukowych Uczelni i jedyną, w całym Regionie, która prowadzi bardzo ważne, w szczególności dla rozwoju gospodarczego, eksperymentalne i teoretyczne badania naukowe oraz studia w dziedzinie nauk fizycznych.

Wydział Fizyki posiada kategorię naukową A nieprzerwanie od roku 2010. Świadczy to o bardzo wysokim poziomie badań naukowych prowadzonych przez pracowników i wysokiej pozycji Wydziału Fizyki na tle innych wydziałów Uniwersytetu w Białymstoku, gdzie kategorię A (lub A+) mają obecnie tylko trzy dyscypliny: Prawo, Historia i Fizyka.

STUDIA NA WYDZIALE FIZYKI
Wydział Fizyki Uniwersytetu w Białymstoku prowadzi studia I i II stopnia z zakresu fizyki oraz ma uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora nauk fizycznych.

FIZYKA - studia I stopnia (3 lata)

  • Specjalność: Fizyka. Tu uzyskasz wiedzę z zakresu fizyki, badawczych metod przyrodoznawstwa, najnowocześniejszych metod technologii komputerowych. Zostaniesz przygotowany do podjęcia studiów II stopnia - nie tylko na fizyce. Poradzisz sobie wszędzie: od matematyki, poprzez ekonomię, po - jeśli tylko zechcesz - pedagogikę.
  • Specjalność: Fizyka medyczna. Tu uzyskasz ogólną wiedzę z zakresu fizyki oraz specjalistyczną wiedzę niezbędną do pracy w obszarze usług medycznych wykorzystujących najnowsze osiągnięcia fizyki. Zostaniesz przygotowany do podjęcia studiów II stopnia - nie tylko na fizyce. Studia prowadzone są w ścisłej współpracy z Białostockim Centrum Onkologii, które zatrudnia naszych absolwentów.
  • Specjalność: Fizyka gier komputerowych i robotów. Zdobędziesz ogólną wiedzę z fizyki połączoną z bogatą wiedzą z zakresu wirtualnego świata multimediów. Atutem specjalności są praktyczne zajęcia komputerowe, obejmujące m.in. programowanie elektroniki, aplikacji mobilnych i gier 2D/3D, naukę grafiki komputerowej, a także modelowanie 3D (tworzenie assetów do gier) i druk 3D. To wszystko umożliwi absolwentowi tej specjalności elastyczne odnalezienie się na rynku pracy nowoczesnych technologii.

FIZYKA - studia II stopnia (2 lata)

  • Specjalność: Fizyka doświadczalna. Kontynuując studia na tej specjalności uzyskasz zaawansowaną wiedzę i praktyczne umiejętności w zakresie badań eksperymentalnych - zarówno podstawowych jak i stosowanych. Zostaniesz specjalistą, który może podjąć pracę w jednostkach badawczo-rozwojowych oraz przemysłowych organizacjach badawczo-wdrożeniowych. Zostaniesz przygotowany do podjęcia studiów III stopnia.
  • Specjalność: Fizyka teoretyczna. Ta specjalność gwarantuje znaczne pogłębienie wiedzy teoretycznej zarówno z zakresu fizyki jak i matematyki. Nabierzesz umiejętności modelowania zjawisk fizycznych, abstrahowania, projektowania narzędzi analizy procesów - nie tylko fizycznych. Zostaniesz specjalistą, który będzie w stanie podjąć wyzwania związane z teoretycznym opisem różnorodnych zjawisk - od społecznych, poprzez ekonomiczne i na fizycznych kończąc. Zostaniesz przygotowany do podjęcia studiów III stopnia.
  • Specjalność: Fizyka medyczna. Kontynuując studia w tej specjalności zostaniesz przygotowany do pracy w jednostkach ochrony zdrowia w różnych działach medycyny. Będziesz partnerem, doradcą i ekspertem kadry medycznej w zakresie fizycznych aspektów medycyny ze szczególnym uwzględnieniem procedur diagnostycznych oraz terapeutycznych z wykorzystaniem promieniowania jonizującego. Zostaniesz przygotowany do podjęcia studiów III stopnia. Studia w tej specjalności prowadzone są w ścisłej współpracy z Białostockim Centrum Onkologii.

FIZYKA - studia III stopnia (doktoranckie, 4 lata) -- prowadzona przez Szkołę Doktorską UwB.

Uniwersytet w Białymstoku. Wydział Fizyki
Uniwersytet w Białymstoku. Wydział Fizyki
Uniwersytet w Białymstoku. Wydział Fizyki
Uniwersytet w Białymstoku. Wydział Fizyki
W przypadku kontaktu z firmą (instytucją) prosimy o poinformowanie, że dane znalazłeś na BiałystokOnline.pl.
Pomoże to w promowaniu Internetu jako efektywnego medium. Dziękujemy!
GALERIA
Brak informacji.
Brak informacji.
Brak informacji.
Brak informacji.
OPINIE
1581 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39