10 tys. zł dla najzdolniejszych studentów

2016.12.06 07:53
Studenci studiów doktoranckich uczelni medycznych mają szansę na stypendium w wysokości 10 tys. zł. W przeszłości dostawały je także osoby z Białegostoku.
10 tys. zł dla najzdolniejszych studentów
Fot: pixabay.com

W roku 2006 Fundacja Polpharma uruchomiła program stypendialny adresowany do młodych naukowców, uczestników studiów doktoranckich uczelni medycznych i Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego.

Chodzi o promowanie i nagradzanie najzdolniejszych wśród doktorantów. Stypendyści wyłaniani są w drodze konkursu raz na 2 lata. Nagroda to stypendium naukowe w wysokości 10 tys. zł. Brane pod uwagę są: założenia rozprawy doktorskiej, dotychczasowy dorobek i dotychczasowe publikacje.

Informacje i dokumenty dostępne na stronie internetowej www.polpharma.pl/fundacja/program-stypendialny, a wypełnione wnioski należy dostarczyć do dziekanatu najpóźniej do 19 grudnia.

W przeprowadzonych dotąd edycjach konkursu przyznano 37 stypendiów. Wśród ich zdobywców były także osoby z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku: Magdalena Rogalska, Danuta Dudzik, Anna Kozieradzka, Katarzyna Niemirowicz i Ewa Gruszewska.

Monika Zysk
monika.zysk@bialystokonline.pl

1208 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39