10 wypadków, 14 rannych i 45 pijanych kierowców. To wynik akcji "Znicz 2021"

2021.11.03 13:40
Podczas akcji "Znicz 2021" na podlaskich drogach doszło do 10 wypadków, w których 14 osób zostało rannych. Nie zabrakło też kierowców, którzy wsiedli do swoich aut po alkoholu.
10 wypadków, 14 rannych i 45 pijanych kierowców. To wynik akcji "Znicz 2021"
Fot: Podlaska Policja

Podczas pięciodniowej akcji "Znicz" każdego dnia kilkuset policjantów dbało o bezpieczeństwo podróżujących po podlaskich drogach i w rejonie cmentarzy.

W ubiegłym tygodniu w piątek (29.10) podlascy policjanci już po raz kolejny rozpoczęli na drogach naszego województwa akcję "Znicz". Działania, w które zaangażowanych było kilkuset policjantów każdej doby, zakończyły się we wtorek (2.11) późnym wieczorem.

Mundurowi z lądu i powietrza dbali o bezpieczeństwo na drogach, a w razie potrzeby, służyli radą i pomocą. W rejonie cmentarzy zapewniali porządek, a w newralgicznych momentach, upłynniali ruch przy nekropoliach.

- Policjanci prowadzili w tym czasie również akcje profilaktyczne, promujące między innymi prawidłowe i bezpieczne zachowania wśród pieszych, rozdawali elementy odblaskowe namawiając do ich noszenia w widocznych miejscach. Mundurowi przypominali jednocześnie, że w określonych sytuacjach jest to ich obowiązek - informują funkcjonariusze.

Każdego dnia ok. 200 policjantów ruchu drogowego dbało o bezpieczeństwo podróżujących po podlaskich drogach. W rejonie cmentarzy ruch podczas świątecznego weekendu odbywał się płynnie i bez większych utrudnień.

- Niestety, pomimo wielu apeli i ostrzeżeń, funkcjonariusze zatrzymali w tym czasie 63 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu. Wśród nich było 45 nietrzeźwych. Mundurowi w ciągu tych pięciu dni odnotowali na terenie województwa 10 wypadków drogowych, w których 14 osób zostało rannych - przekazała podlaska policja.

Zobacz także: Motycykl zderzył się z nieoznakowanym radiowozem.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1020 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39