100 lat Warner Bros! Będzie można obejrzeć "Przeminęło z wiatrem"

2023.04.24 18:25
W tym roku założona przez braci Warner wytwórnia Warner Bros obchodzi 100-lecie istnienia. Z tej okazji w kinie Forum będzie można obejrzeć kultowy film "Przeminęło z wiatrem".
100 lat Warner Bros! Będzie można obejrzeć "Przeminęło z wiatrem"
Fot: Materiały prasowe

Któż nie kojarzy takich filmowych dzieł jak "Casablanka", "Bullitt" czy "Chłopcy z ferajny". To właśnie za ich wyprodukowanie odpowiada wytwórnia Warner Bros. Niewiele osób pamięta, że bracia Warner, założyciele wytwórni pochodzili z Krasnosielca, wsi położonej w województwie mazowieckim, w powiecie makowskim. To oni także wprowadzili do kina pierwszy film dźwiękowy, za który otrzymali Oscara.

W tym roku przypada setna rocznica założenia znanej na całym świecie wytwórni filmowej.

Aby godnie świętować to wydarzenie Sieć Kin Studyjnych już od kwietnia zaprasza do ponad 50 kin studyjnych w całej Polsce, gdzie na dużych ekranach zostaną wyświetlone kultowe tytuły, niesamowite historie, ekranizacje bestsellerowych powieści wyprodukowane przez wytwórnię Warner Bros. W Białymstoku w kinie Forum we czwartek (27.04) o godz. 19:00 odbędzie się seans filmu "Przeminęło z wiatrem".

"Przeminęło z wiatrem" to filmowa adaptacja znanej książki Margaret Mitchell pod tym samym tytułem. Jest to epicka opowieść, która dzieje się w czasach wojny secesyjnej w USA. Główną bohaterką jest Scarlett O'Hara (w tej roli niezapomniana Vivien Leigh) - córka plantatora z Północy, dziewczyna piękna, inteligentna i ciesząca się dużym zainteresowaniem mężczyzn, czym wywołuje zazdrość innych kobiet. Możemy śledzić jej losy na tle rozgrywającej się tragicznej wojny. Scarlett spotyka na swej drodze wielu gentlemanów, którzy starają się o jej względy. Jednak ona pała uczuciem do Ashleya, który ją odrzuca. Gdy Scarlett poznaje nieco aroganckiego Rhetta Butlera (Clark Gable), rozpoczyna się jeden z największych romansów w dziejach filmowych...

Film "Przeminęło z wiatrem" warto znać. To klasyka światowej kinematografii. Film zdobył 14 nominacji do Oscara i aż 9 statuetek: w tym dla najlepszego filmu, za role aktorskie dla Vivien Leigh i Hattie McDaniel (pierwsza Afro-Amerykanka), reżyserię, scenariusz, scenografię, montaż, zdjęcia i twórcze wykorzystanie taśmy barwnej.

Bilety w cenie 22 zł można nabyć w kasie kina Forum lub przez stronę internetową Białostockiego Ośrodka Kultury.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1789 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39