11 osób bez odpowiednich dokumentów. Straż graniczna zatrzymała cudzoziemców

2015.05.27 00:00
W ciągu minionych dni funkcjonariusze straży granicznej ujawnili 11 cudzoziemców naruszających obowiązujące przepisy.
11 osób bez odpowiednich dokumentów. Straż graniczna zatrzymała cudzoziemców
Fot: POSG

Strażnicy graniczni z placówki w Bobrownikach w ramach kontroli legalności pobytu cudzoziemców na terytorium Polski ujawnili 4 obywateli Ukrainy, którzy nie wykonali wcześniejszego zobowiązania do opuszczenia naszego kraju. Według obowiązujących przepisów, czteroosobowa rodzina otrzymała decyzję administracyjną, zgodnie z którą w przeciągu 30 dni muszą opuścić Polskę.

Z kolei funkcjonariusze z placówki w Rutce-Tartak w Jeziorkach wylegitymowali dwóch mężczyzn, którzy poruszali się pieszo. Obywatele Kirgistanu w wieku 34 i 35 lat nie posiadali dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu na terytorium Polski. Zatrzymani mężczyźni pozostają w dyspozycji funkcjonariuszy straży granicznej. Funkcjonariusze z tej samej placówki zatrzymali w Szypliszkach do kontroli pojazd marki SAAB 95 na luksemburskich tablicach rejestracyjnych. Pasażer, 19-letni obywatel Wietnamu, nie posiadał wymaganych dokumentów do przekroczenia granicy. Cudzoziemca przekazano stronie litewskiej w ramach readmisji. Kierowca – obywatel Polski - zgodnie z kodeksem wykroczeń, za pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy został ukarany mandatem karnym.

- Strażnicy graniczni z placówki w Sejnach przeprowadzili doraźną kontrolę legalności pobytu wobec 4 obywateli Iraku. Cudzoziemców ujawnili funkcjonariusze służby celnej z Augustowa podczas kontroli na drodze krajowej nr 16. - mówi mjr Katarzyna Zdanowicz, rzecznik prasowy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

Obcokrajowcy (dwie dorosłe osoby i dwoje dzieci) nie posiadali dokumentów uprawniających ich do wjazdu i pobytu na terytorium Polski. Po wykonaniu niezbędnych czynności przez funkcjonariuszy Straży Granicznej zostali przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1443 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39