12 podlaskich samorządów chce prowadzić kluby seniora i dzienne domy opieki

2017.03.14 19:18
Z programu "Senior +" chce skorzystać 12 podlaskich samorządów. Otrzymane środki będą one mogły przeznaczyć na utworzenie lub zapewnienie funkcjonowania klubów seniora bądź dziennych domów opieki.
12 podlaskich samorządów chce prowadzić kluby seniora i dzienne domy opieki
Fot: pixabay.com

Podlaskie samorządy mogły do 13 marca ubiegać się o pieniądze z programu "Senior +". Swoje oferty złożyło 12 jednostek samorządu terytorialnego: 10 gmin i 2 miasta. Większość z nich (gminy: Filipów, Narewka, Hajnówka, Grabowo, Siemiatycze, Wasilków, Rajgród oraz miasta: Łomża i Suwałki) zamierza przeznaczyć jednorazowe wsparcie finansowe na utworzenie (przebudowę lub remont) i wyposażenie Klubów "Senior +". Wyjątkiem jest gmina Nowogród, która chce uzyskać pieniądze nie na Klub "Senior +" a na Dzienny Dom "Senior +" w Sławcu.

Natomiast o środki na zapewnienie funkcjonowania już istniejących placówek (Dzienny Dom "Senior +") zabiegają gminy: Piątnica i Łapy oraz miasto Łomża.

Obecnie oferty są oceniane przez wojewodę. Potem wstępnie zakwalifikowane propozycje zostaną przekazane do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Natomiast wyniki konkursu pojawią się na stronie internetowej MRPiPS do 28 kwietnia.

Przypomnijmy, że osoby powyżej 60. roku życia w Dziennym Domu "Senior +" będą mogły spędzić co najmniej 8 godz. każdego dnia, od poniedziałku do piątku. Do ich dyspozycji oddane zostaną pomieszczenia m.in. do wspólnych spotkań, gotowania, ćwiczeń i relaksu. W takim miejscu zapewniony będzie także ciepły posiłek.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1455 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39