120 mln zł na poprawę bezpieczeństwa pracy. Przedsiębiorcy mogą składać wnioski

2024.03.25 19:56
Do 27 marca przedsiębiorcy mogą składać wnioski dofinansowanie projektów poprawiających bezpieczeństwo pracy. Zostało niewiele czasu, więc warto się pospieszyć. Szczególnie że do podziału jest aż 120 mln zł.
120 mln zł na poprawę bezpieczeństwa pracy. Przedsiębiorcy mogą składać wnioski
Fot: pixabay.com

Jeszcze tylko kilka dni można składać wnioski, by móc ubiegać się o dodatkowe pieniądze na poprawę bezpieczeństwa pracy. Łącznie na wszystkie projekty przeznaczono 120 mln zł. 

- Od 10 tys. nawet do 300 tys. złotych dofinansowania mogą otrzymać przedsiębiorcy, którzy wezmą udział w konkursie na poprawę bezpieczeństwa pracy. Najlepsze projekty, które zmniejszą zagrożenie wypadkami przy pracy lub chorobami zawodowymi wybiorą eksperci Centralnego Instytutu Ochrony Pracy. Pula środków, którą w tym roku ZUS przeznaczy na ten cel, wynosi 120 mln zł-  informuje Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

Przedsiębiorcy za uzyskane środki mogą kupić m.in. maszyny, urządzenia i sprzęt, które poprawią warunki i bezpieczeństwo pracy np. podnośniki, wózki jezdniowe, środki ochrony indywidualnej, oświetlenie, czy filtrowentylację. 

Chętni mogą składać wnioski w formie elektronicznej za pośrednictwem strony www.prewencja.zus.pl  do 27 marca 2024 r.  W konkursie mogą brać udział firmy, które m.in. w ciągu ostatnich 3 lat nie korzystały z takiego wsparcia oraz nie zostały w tym czasie zobowiązane do jego zwrotu. O pieniądze nie mogą też starać się przedsiębiorstwa zalegające z opłatą składek i podatków, będące w stanie upadłości, postępowania upadłościowego oraz postępowania układowego z wierzycielem.

W 2023 r. do konkursu przystąpiło ponad 5,1 tys. płatników składek, w tym 188
z województwa podlaskiego.

Redakcja
24@bialystokonline.pl
848 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39