13 km półek z książkami. Internetowa księgarnia się rozwija

2020.07.17 14:41
To już trzecia przeprowadzka internetowej księgarni TaniaKsiazka.pl w ciągu trzech lat. Po raz kolejny podyktowana jest tym, że firma po prostu nie mieści się w starych magazynach. Rozwija się tak intensywnie, że potrzebuje więcej miejsca. Od połowy lipca jej siedzibą staje się Panattoni Park na obrzeżach Białegostoku.
13 km półek z książkami. Internetowa księgarnia się rozwija
Fot: Księgarnia TaniaKsiazka.pl
Magazyny TaniaKsiazka.pl przenoszą się do Panattoni Park

Wszystko przez dynamiczny rozwój

Ostatnie miesiące, w czasie których wiele ważnych dziedzin życia przeniosło się do internetu, miały ogromny wpływ na sektor e-commerce. Społeczeństwo weszło na wyższy poziom cyfryzacji, a rozwój branży dynamicznie przyśpieszył. Niewątpliwie swój udział ma w tym również TaniaKsiazka.pl.

- Rozwijamy się tak dynamicznie, że pomimo zagarnięcia wszystkich powierzchni magazynowych w siedzibie przy ul. Andersa, doszliśmy do wniosku, że dłużej tak nie damy rady. Dlatego też podjęliśmy decyzję o kolejnej przeprowadzce, tym razem do lokalizacji, która - mamy nadzieję - wystarczy nam na najbliższe kilka lat i pozwoli wreszcie rozwinąć skrzydła - wyjaśnia Łukasz Kierus, właściciel księgarni internetowej TaniaKsiazka.pl.

Niemal 1300 regałów

Magazyny TaniaKsiazka.pl przenoszą się do Panattoni Park w północno-zachodniej części Białegostoku. Znajduje się on w pobliżu drogi S8 łączącej Warszawę i Białystok. Park dysponuje najnowocześniejszymi w regionie magazynami klasy A. Taniaksiazka.pl na początku mieściła się na 60 m.kw. Teraz potrzebuje blisko 8 tys. m. kw. powierzchni. Umożliwi jej to składowanie 2350 palet. Do dyspozycji księgarni internetowej jest 13 km półek, co daje ok.

- Mamy tu zdecydowanie lepsze warunki niż dotychczas - mówi Szymon Mordaka, dyrektor operacyjny w TaniaKsiazka.pl i wylicza zalety nowych pomieszczeń. - Wysokość magazynów i szerszy rozstaw słupów pozwala na optymalne wykorzystanie powierzchni. Zapewnia też lepszą ergonomię pracy. Szersze ścieżki komunikacyjne nie spowodują "tłoku". Lepsza jest też termika, co ma znaczenie, szczególnie dla przechowywania papierowych artykułów.

Angelika Dorf
angelika.dorf@bialystokonline.pl

1338 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39