130 osób próbowało dostać się nielegalnie do Polski [RAPORT Z GRANICY]

2023.09.15 18:54
W tym tygodniu na polską stronę granicy nielegalnie próbowało się przedostać aż 130 osób. Zatrzymano też kobietę podejrzaną o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, zajmującą się przemytem imigrantów.
130 osób próbowało dostać się nielegalnie do Polski [RAPORT Z GRANICY]
Fot: Podlaska Straż Graniczna

To był naprawdę pracowity tydzień dla funkcjonariuszy Podlaskiej Straży Granicznej. Na granicy z Białorusią zatrzymano 130 imigrantów. Na granicy z Ukrainą, na stronę Polską odprawionych zostało 102,8 tys. osób.

Poniedziałek 11 września

W tym dniu funkcjonariusze Straży Granicznej udaremnili trzy próby nielegalnego przekroczenia granicy. W Czeremsze jeden z cudzoziemców podchodzących pod granicę zawrócił na widok patrolu strażników.

Wtorek 12 września

Z samego rana funkcjonariusze z Państwowej Straży Granicznej w Czeremsze zatrzymali grupę 20 nielegalnych imigrantów próbujących przedostać się na Polską stronę granicy. W przeprawie pomagały im białoruskie służby. Wśród imigrantów znalazło się 9 obywateli Syrii, 3 z Erytrei, obywatel Etiopii, 3 Pakistańczyków i 2 obywateli Indii. W ciągu dnia funkcjonariusze udaremnili łącznie 37 takich prób.

Środa 13 września

W tym dniu przez granicę próbowało przedostać się 35 osób. 14 spośród nich zawróciło na widok patroli. Dzięki alarmowi z bariery elektrycznej zatrzymano 19 mężczyzn z Syrii, którym udało się przedostać przez granicę.

W środę zatrzymana została również 48-letnia mieszkanka województwa śląskiego. Kobieta podejrzewana jest o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, zajmującą się przerzutem imigrantów z Białorusi. Za przemyt do Polski cudzoziemcy płacili ok. 5 tys. euro.

Czwartek 14 września

Wczoraj zatrzymano 35. imigrantów. Jak donosi Państwowa Straż Graniczna z Białowieży 9 osób z Iraku przeprawiło się przez Podcerkówkę. W Dubiczach Cerkiewnych grupa 7. agresywnych cudzoziemców atakowała patrole rzucając w nich kamieniami.

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

591 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39