15-latek zaprezentuje swoje rallycrosowe auto. Na torze szykuje się dzień pełen atrakcji

2024.03.13 13:25
W niedzielę (17.03) na Torze Białystok będzie miała miejsce prezentacja zespołu Jaahuu Rallycross na sezon 2024. Każdy, kto zjawi się na wydarzeniu, otrzyma możliwość pokonania nitki obiektu w aucie Renault Clio RS pod okiem instruktora.
15-latek zaprezentuje swoje rallycrosowe auto. Na torze szykuje się dzień pełen atrakcji
Fot: Jan Trojanowicz

15-letni Jan Trojanowicz niebawem przystąpi do walki o Mistrzostwo Polski Rallycross w klasie Seicento Cup. Uczeń XI Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku już w poprzednim sezonie startował we wspomnianej imprezie, o czym zresztą opowiedział nam w obszernym wywiadzie.

Zanim jednak Jan Trojanowicz ponownie stanie do rywalizacji o jak najwyższe lokaty, do skutku dojdzie huczna prezentacja jego zespołu Jaahuu Rallycross. Podczas wydarzenia, które odbędzie się w najbliższą niedzielę na Torze Białystok, pojawi się szansa na zobaczenie niesamowitych samochodów wprost z torów wyścigowych oraz rajdowych odcinków specjalnych. Jak zaznaczają organizatorzy eventu, należy spodziewać się takich aut jak m.in.: Ford Fiesta Rally 3, Ford Fiesta R2, Toyota GR Yaris, wyścigowe BMW E36 z Mistrzostw Polski Rallycross, Renault Clio RS czy Fiat Seicento z Mistrzostw Polski Rallycross. Dodatkowo będzie można ujrzeć crosskarty i gokarty w stylu retro.

Każdy z uczestników wydarzenia, który wykaże tylko taką chęć, otrzyma możliwość zapoznania się z mocą samochodu Renault Clio RS z pozycji prawego fotela, a co odważniejsze osoby będą miały okazję usiąść za kierownicą takiego auta i przemierzyć nitkę toru pod okiem instruktora.

Kolejny smaczek stanowić ma sportowa rywalizacja juniorów z doświadczonymi mistrzami, a ponadto odbędzie się wyścig na dochodzenie. Na miejscu stanie też food truck, w którym jedzenie przygotuje uczestnik MasterChefa.

Start eventu zaplanowano na niedzielę na godz. 9.00. Wstęp jest wolny.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl
838 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39