15 tysięcy złotych dla dziewczyny przyszłości

2011.02.09 00:00
Po raz drugi Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego i magazyn "Elle" poszukuje "dziewczyn przyszłości". Najlepsze uczestniczki konkursu "Śladami Marii Skłodowskiej-Curie" mogą wygrać nawet 15 tysięcy złotych i udział w zagranicznych konferencjach naukowych.
15 tysięcy złotych dla dziewczyny przyszłości
Fot: sxc.hu

Konkurs jest skierowany do studentek studiów licencjackich, inżynierskich i magisterskich uczące się na kierunkach ścisłych, przyrodniczych, technicznych i medycznych, które już na etapie studiów prowadzą własne badania naukowe lub uczestniczą w projektach badawczych.

- Chcemy promować i wspierać ambitne młode kobiety, które realizują swoje pasje badawcze i odnoszą imponujące naukowe sukcesy, nierzadko w dziedzinach stereotypowo uważanych za męskie - deklaruje Barbara Kudrycka, minister nauki i szkolnictwa wyższego,

Zwyciężczyni konkursu otrzyma stypendium w wysokości 15 tysięcy złotych, a autorki dziesięciu najlepszych prac będą mogły wziąć udział w wybranej zagranicznej konferencji naukowej.

Zgłoszenia w postaci wypełnionego formularza zgłoszeniowego można przesyłać pocztą tradycyjną na adres Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego lub elektroniczną: dziewczynyprzyszlosci@nauka.gov.pl do 15 marca. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny tutaj.

Za: PAP Nauka w Polsce

MAG

1362 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39