2,5 km nowej drogi oddane do użytku

2022.07.04 16:40
Cieloszka doczekała się drogi na miarę XXI wieku. Będą z niej korzystali głównie mieszkańcy wsi Cieloszka, Wanacja, Ksebki, Leman, Nowa Ruda i Zimna.
2,5 km nowej drogi oddane do użytku
Fot: UMWP

M.in. wicemarszałek województwa Marek Olbryś, wójt gminy Turośl Piotr Niedbała, radny wojewódzki Wojciech Sekściński, poseł Kazimierz Gwiazdowski i burmistrz Kolna Andrzej Duda otwierali przebudowaną drogę powiatową 1883B w Cieloszce w gminie Turośl.

Podczas otwarcia wicemarszałek Marek Olbryś podkreślił, że drogi krajowe, wojewódzkie, powiatowe i gminne powinny spójnie tworzyć system komunikacyjny:

– Powiat kolneński niezwykle skutecznie wykorzystuje różnorodne możliwości finansowe, jakimi rząd i samorząd wojewódzki wspiera rozwój infrastruktury. Chyba czas, by znane powiedzenie, że wieś jest „daleko od szosy” oprawić w ramkę i odesłać do muzeum, bo teraz obowiązuje hasło, że miejscowości takie, jak Cieloszka, są „blisko szosy” – mówił.

Przebudowana droga ma 2,5 km długości. W ramach inwestycji powstała nowa jezdnia, która wraz z poboczami ma teraz 5,5 m szerokości. Prace pochłonęły 3 mln zł, a powiat uzyskał na nie dofinansowanie z dwóch rządowych funduszy: rozwoju dróg oraz inwestycji lokalnych.

Do powiatu kolneńskiego trafi w tej kadencji jeszcze około 200 mln zł ze środków, którymi dysponuje województwo podlaskie, m.in. ze specjalnego Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

929 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39