2 drogi po remoncie oficjalnie przekazane do użytku

2021.11.09 18:13
3-kilometrowy odcinek z Goniądza w kierunku Suchowoli oraz 2 km na trasie Sokoły – Jeżewo. Dwie wyremontowane drogi z województwa podlaskiego właśnie przekazano do użytku.
2 drogi po remoncie oficjalnie przekazane do użytku
Fot: Paulina Dulewicz / UMWP

We wtorek (9.11) oddano do użytku po remoncie 3-kilometrowy odcinek drogi z Goniądza w kierunku Suchowoli. W ramach prac m.in. wymieniono nawierzchnię, wyremontowano zjazdy i przepusty pod zjazdami, powstały nowe chodniki. Wykonano też roboty towarzyszące, m.in. odtworzono rowy przydrożne, wybrukowano skarpy, wykarczowano krzaki i uzupełniono pobocza.

Teraz droga jest nie tylko bezpieczniejsza, ale jest szansa, że właśnie dzięki niej rozwinie się ruch turystyczny na terenach, które obejmują Biebrzański Park Narodowy.

Cała droga wojewódzka nr 670, łącząca dwie trasy krajowe: S8 i DK65, liczy 71 km. Biegnie od drogi krajowej nr 65 w osadzie Osowiec-Twierdza do granicy państwa w miejscowości Chworościany. W całości prowadzi przez teren województwa podlaskiego, przez powiaty moniecki i sokólski. Władze województwa zamierzają wyremontować w ciągu najbliższych 2 lat jej kolejne odcinki pomiędzy Goniądzem a Suchowolą.

Koszt przekazanej już kierowcom inwestycji sięgnął prawie 4 mln zł. W całości sfinansowano ją z budżetu Województwa Podlaskiego.

Bezpieczniej i bardziej komfortowo można już też podróżować drogą wojewódzką nr 671 na linii Sokoły – Jeżewo. 2-kilometrową inwestycję oficjalnie przekazano kierowcom w poniedziałek.

Ten fragment drogi wojewódzkiej stanowi ważny ciąg komunikacyjny, ponieważ w Jeżewie łączy dwie drogi krajowe: nr 8 i 65. Poprawa jego stanu na pewno ułatwi ruch do powiatu wysokomazowieckiego, nie tylko społeczności lokalnej. W ramach prac została poszerzona jezdnia i położona nowa nawierzchnia. Wyremontowano zjazdy, utwardzono pobocza, wykonano oznaczenia poziome.

Co ważne, to nie koniec prac modernizacyjnych. Województwo zapowiada sukcesywne remonty na innych fragmentach drogi.

Przedsięwzięcie kosztowało ponad 1,2 mln zł, z czego 300 tys. zł wyłożyła gmina Sokoły.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1252 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39