2 mecze, 0 punktów. Podlaski zespół zaliczył falstart

2021.08.07 20:32
Nie tak wyobrażali sobie początek nowego sezonu kibice suwalskich Wigier. Klub z północno-wschodniej Polski w pierwszych dwóch kolejkach nie tylko nie zdobył żadnego punktu, ale nie strzelił też gola.
Fot: Wigry Suwałki

Mimo tego, że na inaugurację II-ligowego sezonu Wigry przegrały przed własną publicznością z Chojniczanką aż 0:4, to trener Dawid Szulczek nie zdecydował się na zmiany i na wyjazdowy mecz z KKS-em 1925 Kalisz wybiegła taka sama jedenastka piłkarzy, jak przed tygodniem.

Czy tego typu ruch się opłacił? Niekoniecznie, bo choć Biało-Niebiescy w pierwszej połowie nie prezentowali się gorzej od swego rywala (ta część spotkania nie stała na wysokim poziomie), to jednak na przerwę z prowadzeniem mimo wszystko zeszli gospodarze. Tuż przed udaniem się do szatni gola na konto KKS-u 1925 Kalisz zdobył bowiem Piotr Giel.

Zaraz na początku drugiej odsłony meczu niecelne uderzenie z bliska oddał Joao Criciuma, po czym i przeciwnicy Wigier przeprowadzili groźną akcję, która zakończyła się minimalnie chybionym strzałem. W dalszej fazie starcia piłka także nie chciała wpaść już do siatki, dlatego KKS 1925 Kalisz pokonał w sobotni (7.08) wieczór Biało-Niebieskich 1:0.

W następnej kolejce klub z Podlasia o pierwsze ligowe punkty w sezonie 2021/2022 powalczy z Olimpią Elbląg. Mecz rozegrany zostanie w piątek (13.08) na stadionie przy ul. Zarzecze w Suwałkach.

KKS 1925 Kalisz - Wigry Suwałki 1:0 (1:0)
Bramka: Piotr Giel 45

KKS 1925 Kalisz: Maciej Krakowiak - Karol Smajdor (67' Jakub Staszak), Filip Kendzia, Mateusz Gawlik, Mateusz Mączyński, Marcin Radzewicz (68' Nikodem Zawistowski) - Kamil Koczy (64' Mateusz Wysokiński), Michał Borecki (82' Mateusz Majewski), Adrian Łuszkiewicz, Bartłomiej Putno (64' Bartłomiej Maćczak) - Piotr Giel

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch - Bartosz Prętnik (83' Mikołaj Randak), Michał Ozga, Tomasz Lewandowski, Łukasz Bogusławski, Elso Brito - Denis Gojko, Patryk Mularczyk (82' Piotr Pierzchała), Patryk Czułowski (82' Bartłomiej Babiarz), Mateusz Sowiński (62' Kacper Zaborski) - Joao Criciuma (62' Kamil Adamek)