2. miejsce Dojlid w klasyfikacji prowadzonej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki

2020.06.06 11:18
Szkolenie w klubie Dojlidy Białystok ma się dobrze. Potwierdza to ranking Ministerstwa Sportu i Turystyki uwzględniający poczynania dzieci oraz młodzieży. Podlaski klub znalazł się w nim na miejscu numer 2.
Fot: Robert Kruk

Za Dojlidami Białystok bardzo udany sezon. Tenisiści stołowi zajęli bowiem w Lotto Superlidze wysokie 4. miejsce, natomiast żeńska sekcja zespołu w Ekstraklasie Kobiet uplasowała się na lokacie numer 8, co pozwoliło białostoczankom utrzymać się w krajowej elicie. Do tego wszystkiego doliczyć też trzeba udaną organizację 88. Indywidualnych Mistrzostw Polski w tenisie stołowym, w trakcie których Dojlidy pełniły funkcję gospodarza.

Mimo że w rozgrywkach trwa przerwa, to jednak dobre informacje nie przestają spływać do drużyny z północno-wschodniej Polski. Mowa tu oczywiście o klasyfikacji dotyczącej szkolenia prowadzonej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, która uwzględnia 650 klubów z całej Polski (dyscyplina - tenis stołowy). Dojlidy zajęły w tym zestawieniu 2. pozycję, ustępując miejsca jedynie zespołowi ZKS Zielona Góra.

- Punkty zdobywa się za występy na mistrzostwach Polski w kategoriach młodzików, kadetów, juniorów i młodzieżowców. W ubiegłym roku byliśmy na 3. miejscu, teraz na 2., a więc mimo ogromnej konkurencji cały czas jesteśmy w ścisłej czołówce. Cieszymy się, że nasz klub znany jest z doskonałego szkolenia, że jest tak ważnym miejscem na tenisowej mapie Polski. To bardzo budujące - mówi Piotr Anchim, menedżer Dojlid.

Pozostałe białostockie drużyny specjalizujące się w tenisie stołowym uplasowały się na lokatach numer 20 (ATS east rent Białystok), 130 (UKS TS Ósemka Białystok) oraz 164 (MOKS Słoneczny Stok Białystok).

Klasyfikacja klubowa w ramach współzawodnictwa SSM przygotowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki (czołowa "10"):