200 krzaków konopi indyjskich i ponad 1 kg suszu w domu. Jedna osoba zatrzymana

2015.08.13 00:00
Podlascy policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich ukrytą w lesie w powiecie grajewskim. Mundurowi z Białegostoku zatrzymali z kolei 23-latka, który miał w domu ponad 1 kg suszu.
200 krzaków konopi indyjskich i ponad 1 kg suszu w domu. Jedna osoba zatrzymana
Fot: KWP Białystok
Zlikwidowana plantacja konopii indyjskich w okoliach Grajewa

W środę (12.08) mundurowi z Grajewa zlikwidowali nielegalną plantację konopi indyjskich. Znajdowała się ona w jednym z kompleksów leśnych w gminie Grajewo. Policjanci znaleźli tam 520 krzaków konopi o wysokości ponad 2 metrów oraz 2 kg gotowego suszu. Wartość szacunkowa zabezpieczonego całego "nielegalnego towaru" to około 200 tys. zł. Na miejscu mundurowi znaleźli także narzędzia i środki do pielęgnacji i uprawy roślin. Teraz grajewscy policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności tej sprawy.

W tym samym dniu policjanci z Białegostoku około południa zapukali do jednego z mieszkań na osiedlu Dziesięciny. Z ustaleń mundurowych wynikało, że zamieszkujący tam 23-latek najprawdopodobniej posiada znaczne ilości narkotyków. Policyjne podejrzenia okazały się uzasadnione, bowiem zaskoczony przez funkcjonariuszy 23-latek posiadał w domu blisko 1,1 kg suszu roślinnego. Badanie narkotesterem wykazało, że była to marihuana. Właściciel narkotyków został zatrzymany, trafił do policyjnego aresztu. Teraz usłyszy zarzuty. Za udział w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających ustawa o przeciwdziałaniu narkomani przewiduje karę od 2 nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Policja ustala, skąd pochodziły narkotyki i kto miał być ich finalnym odbiorcą.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1154 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39