2000 zł extra dla wybranych rodzin. To jedyny w skali kraju tego typu program pomocy

2022.10.24 15:51
150 rodzin dostanie wsparcie z programu 2000 EXTRA. Mieszkańcy będą mogli przeznaczyć fundusze na np. leki lub opał.
2000 zł extra dla wybranych rodzin. To jedyny w skali kraju tego typu program pomocy
Fot: pixabay.com

Burmistrz Michałowa Marek Nazarko podpisał decyzję przyznania świadczeń w wysokości 2000 zł dla 150 ubogich rodzin z Michałowa. Program 2000 EXTRA został uchwalony 1 czerwca 2019 r. Jak informuje gmina jest to "jedyny w skali kraju tego typu program pomocy mieszkańcom".

Dodatkowe pieniądze, zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej w Michałowie przyznaną pomoc w ramach osłonowego programu wspierania mieszkańców gminy można wydać na najważniejsze bieżące potrzeby, jak lekarstwa, opał itp.

Każdy kto starał się o dodatkowe wsparcie musiał wypełnić specjalny wniosek, w którym trzeba było opisać sytuację danej osoby czy rodziny i przedstawić dlaczego potrzebuje wsparcia – być może jest schorowana i nie ma na leki, nie jest w stanie opłacić czynszu z powodu niskich dochodów, czy kupić opału na zimę. O wsparcie mogły ubiegać się samotne matki, osoby samotne i wszyscy, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.

Zanim zostało przyznane świadczenie konkretnej osobie czy rodzinie – pracownicy michałowskiego Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej weryfikowali sytuację wnioskującego. Na tej podstawie wybrano osoby czy rodziny, które dostały wsparcie.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1537 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39