250 kg tytoniu na użytek własny? Zatrzymany tłumaczył, że dużo pali

2024.03.15 09:00
Podlascy Policjanci poinformowali o zatrzymaniu 49-letniego mieszkańca gminy Suchowola. Na terenie jego posesji znaleziono 60 worków nielegalnych liści tytoniu.
250 kg tytoniu na użytek własny? Zatrzymany tłumaczył, że dużo pali
Fot: Podlaska Policja

Do zatrzymania sprawcy doszło dzięki współpracy policjantów z Sokółki i Dąbrowy Białostockiej. Mundurowi podejrzewali, że jeden z mieszkańców gminy Suchowola może mieć na terenie swojej posesji nielegalny tytoń. Ilość znalezionego suszu ich zadziwiła.

W budynku gospodarczym na terenie przeszukiwanej posiadłości znaleziono blisko 60 worków z liśćmi tytoniu. Zabezpieczono łącznie ponad 250 kilogramów nielegalnego suszu.

Właściciel posesji to 49-letni mężczyzna. Tłumaczył stróżom prawa, że dużo pali i posiadany przez niego tytoń jest na użytek własny. Mieszkaniec gminy Suchowola został zatrzymany i usłyszał zarzut przestępstwa karno-skarbowego.

Jak informują policjanci, wprowadzenie nielegalnego towaru na rynek naraziłoby Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 165 tysięcy złotych z tytułu niezapłaconych podatków. Mężczyzna odpowie za uchylanie się od obowiązku opodatkowania oraz za posiadanie nielegalnych wyrobów akcyzowych. Zgodnie z Kodeksem Karnym, grozi mu teraz kara grzywny oraz kara pozbawienia wolności.

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl
963 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39