26 sierpnia Podlaski Okrągły Stół Edukacyjny z udziałem szefa MEN

2019.08.19 11:25
O nauczaniu, uczniach, rodzicach, edukacji i wielu innych zagadnieniach będą rozmawiać uczestnicy Podlaskiego Okrągłego Stołu Edukacyjnego. Udział w debacie weźmie szef Ministerstwa Edukacji Narodowej.
26 sierpnia Podlaski Okrągły Stół Edukacyjny z udziałem szefa MEN
Fot: MEN

W poniedziałek (26.08) w Białymstoku odbędzie odbędzie się Podlaski Okrągły Stół Edukacyjny z udziałem szefa MEN Dariusza Piontkowskiego. Wówczas poruszone będą zagadnienia dotyczące nauczycieli, uczniów, rodziców, jakości kształcenia, systemu edukacji oraz szkoły ogólnie. To będzie jedna z pierwszych takich debat, które mają odbywać się we wszystkich województwach.

- Mam nadzieję, że efektem debaty regionalnej będzie wyartykułowanie pewnych postulatów do realizacji, np. w formie zmian ustawowych – mówił wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski. - Celem tej debaty jest, aby wypracowywać jak najlepsze rozwiązania – dodał, podkreślając, że chodzi tu i o zmiany systemowe, i o tematy poruszane podczas debaty ogólnopolskiej, takie jak: uczeń w szkole, nowe technologie i innowacje w edukacji, uczniowie i rodzice jako partnerzy w systemie edukacji.

- Plan zakłada, iż w obradach okrągłego stołu weźmie udział około 50 osób reprezentujących wszystkie środowiska. Ograniczenia wynikają z kwestii technicznych, np. sali. Debata odbędzie się w urzędzie wojewódzkim – poinformowała podlaska kurator oświaty Beata Pietruszka.

- Chcemy zaprosić na tę debatę przedstawicieli - trochę odwzorowując ten skład, który funkcjonował na poziomie ogólnokrajowym - nauczycieli, czy to w formule związkowej, czy to w formule już szkolnej, przedstawicieli kadry kierowniczej placówek oświatowych, (...) przedstawicieli rodziców, uczniów – mówił wojewoda podlaski. Dodał, że nie zabraknie przedstawicieli pracodawców, bo to ważne w kontekście dyskusji o szkolnictwie zawodowym, w debacie mają też wziąć udział np. organizacje społeczne i samorządy.

Do debaty zostaną także zaproszeni przedstawiciele Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1600 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39