3:0 i do domu. Oby takich spotkań było jak najwięcej

2023.10.31 08:13
Na zakończenie 3. kolejki siatkarskiej PlusLigi Ślepsk Malow Suwałki zmierzył się na wyjeździe z GKS-em Katowice. Faworyzowany zespół z północno-wschodniej Polski wygrał poniedziałkową (30.10) rywalizację 3:0.
Fot: Miłosz Kozakiewicz/Ślepsk Malow Suwałki

Ślepsk Malow Suwałki dopisał do swego konta 3 punkty, dzięki czemu ekipa prowadzona przez Dominika Kwapisiewicza może ze spokojem przygotowywać się do kolejnej ligowej potyczki, tym razem u siebie z Czarnymi Radom.

W wyjazdowym spotkaniu z GKS-em Katowice Biało-Niebiescy zagrali zgodnie z planem i już w pierwszym secie pokazali swą wyższość, triumfując 25:19. Następnie gospodarze zdecydowanie mocniej postawili się suwalczanom, urywając im w drugiej partii 22 punkty, po czym Ślepsk w efektownym stylu postawił kropkę nad "i". Team Kwapisiewicza zwyciężył seta 25:16, co poskutkowało tym, że poniedziałkowy mecz nie potrwał zbyt długo i zakończył się pewną wygraną przyjezdnych 3:0.

Show podczas starcia rozgrywanego w hali OS Szopienice skradł Bartosz Filipiak. Atakujący Ślepska zdobył 17 punktów i to właśnie on wybrany został na MVP spotkania.