3 mecze i 3 remisy. Białostockie zespoły rozpoczęły nowy sezon

2023.09.11 12:28
W miniony weekend (9-10.09) tenisistki stołowe Dojlidy Białystok zaczęły walkę w I lidze. W tym sezonie ekipa ze stolicy Podlasia za zapleczu Ekstraklasy ma aż dwie drużyny.
3 mecze i 3 remisy. Białostockie zespoły rozpoczęły nowy sezon
Fot: Dojlidy Białystok

W sobotę drugi zespół Dojlid zmierzył się na wyjeździe z Energą Manekin Toruń, a pierwsza drużyna zagrała w Białymstoku z beniaminkiem, a więc ZKS Palmiarnią Zielona Góra. W niedzielę odbyły się natomiast pierwsze w historii klubu derby. Co ciekawe, wszystkie trzy mecze zakończyły się remisami.

Wynik 5:5 osiągnięty przez Dojlidy II w starciu z Energą Manekin Toruń to sporych rozmiarów niespodzianka. Drużyna występująca w składzie Kamila Gryko, Ania Pacelt, Michalina Górska i Wiktoria Soczko zaprezentowała się na tle wyżej notowanego rywala bardzo dobrze, a świetnie w białostockim zespole spisała się zwłaszcza Michalina Górska, która wygrała obie potyczki singlowe.

Nieco mniej cieszy za to remis pierwszego składu Dojlid, który mierzył się z beniaminkiem. Dziewczyny nie zagrały wprawdzie źle, ale nie trafiły też na swoją najwyższą dyspozycję. Dwa punkty dla ekipy ze stolicy Podlasia zdobyła Karolina Hołda, po jednym singlu wygrały także Julia Skwarek i Maja Łakoma, a ponadto zwycięstwo odniósł niepokonany w ubiegłym sezonie debel Zuzanna Borek/Julia Skwarek.

Po sobotnich pojedynkach przyszedł też w końcu czas na historyczne derby. W hali Zespołu Szkół Rolniczych emocji nie brakowało, a poczynania dziewczyn oglądała z wysokości trybun liczna grupa kibiców, wśród których znaleźli się m.in. rodzice zawodniczek.

- Jestem bardzo zadowolony z tego, jak wyglądały niedzielne derby. Naprawdę miło się na to patrzyło. Obie drużyny pokazały wysoki poziom sportowy i świetne podejście. Karolina Hołda po raz kolejny wygrała oba single, kończąc weekend z czterema zwycięstwami na koncie. Dla pierwszego zespołu Dojlid punktowały także Julka Skwarek i Maja Łakoma. Najskuteczniejszą zawodniczką Dojlid II była Michalina Górska, która zdobyła dla drużyny komplet punktów. Na szczególną uwagę zasługuje wygrana Ani Pacelt z Zuzią Borek, ponieważ nigdy przedtem nie udało jej się pokonać swojej koleżanki w lidze czy turnieju. Remis w derbach był dobrym odzwierciedleniem dynamiki całego spotkania - podsumowuje niedzielny mecz Marcin Jarkowski, trener Dojlid.

W następnej serii zmagań Dojlidy I zagrają u siebie z Energą Manekin Toruń, a Dojlidy II, również we własnej hali, zmierzą się z MRKS-em Gdańsk.

Aktualna tabela I ligi tenisa stołowego (gr. północna) - rywalizacja kobiet:
1. Agro-Sieć LUKS Chełmno 1 2 1-0-0 (7:3)
2. Luvena LKTS Luboń 1 2 1-0-0 (7:3)

3. UKS Dojlidy Białystok I 2 2 0-2-0 (10:10)
4. UKS Dojlidy Białystok II 2 2 0-2-0 (10:10)

5. Energa Manekin Toruń 1 1 0-1-0 (5:5)
6. ZKS Zielona Góra 1 1 0-1-0 (5:5)
7. GOSRiT Energa Mar-Bruk ZRB Luzino 1 0 0-0-1 (3:7)
8. Wamet Dobry Wiązar Dąbcze 1 0 0-0-1 (3:7)
9. MRKS Gdańsk 0 0 0-0-0 (0:0)

10. English Perfect KS AZS UWM Olsztyn 0 0 0-0-0 (0:0)

UKS Dojlidy Białystok I - ZKS Zielona Góra 5:5
Energa Manekin Toruń - UKS Dojlidy Białystok II 5:5
UKS Dojlidy Białystok II - UKS Dojlidy Białystok I 5:5

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

747 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39