300 zł na wyprawkę szkolną. Nie przegap terminu składania wniosku

2020.06.19 11:35
1 lipca rusza nabór wniosków do programu „Dobry start”. 300 zł na wyprawkę szkolną otrzyma każde uczące się dziecko. Dochody nie mają znaczenia. Wnioski można złożyć online.
300 zł na wyprawkę szkolną. Nie przegap terminu składania wniosku
Fot: pixabay.com
300 zł na wprawkę szkolną

Początek roku szkolnego wiąże się z zakupem wyprawki szkolnej, która jest obciążeniem dla domowego budżetu. Program „Dobry start” powstał po to, by wspierać rodziców w tym czasie i wyrównywać szanse edukacyjne dzieci. Wysokość dochodów nie ma znaczenia. Wnioski można złożyć online.

Prawie półtora miliona na wyprawki szkolne

Świadczenie w wysokości 300 zł przysługuje na uczące się w szkole dziecko w wieku od 7. do 20. roku życia, a w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami – do 24. roku życia. Wysokość dochodów nie ma tu znaczenia. Od 2019 r. świadczenie przysługuje również uczniom szkół dla dorosłych i policealnych.

– Już za 2 tygodnie, 1 lipca, rusza nabór wniosków o świadczenie w ramach programu „Dobry start”. To kolejny po „Rodzinie 500+” program tworzący kompleksową i długofalową politykę rodzinną naszego rządu – wskazuje minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

W 2019 r. wsparciem z programu „Dobry start” objętych było 4,5 mln uczniów. Na świadczenia w ramach programu od początku jego funkcjonowania przeznaczono już 2,67 mld zł, z czego 1,35 mld zł w 2019 r.

W tym roku na realizację programu „Dobry start” w budżecie państwa przeznaczono kwotę 1,42 mld zł.

Jak złożyć wniosek

Wnioski o świadczenie „Dobry start” można złożyć na dwa sposoby. Korespondencyjnie lub online. Z tym, że w tym pierwszym przypadku z tej możliwości skorzystamy dopiero 1 sierpnia. Natomiast, gdy zdecydujemy się na metodę internetową, to już 1 lipca będziemy mogli wysłać wniosek.

– Szczególnie dzisiaj, w dobie epidemii koronawirusa, zachęcam do korzystania z drogi elektronicznej, która jest naprawdę łatwa i dużo szybsza. To m.in. bankowość elektroniczna, portal Emp@tia, a także Platforma Usług Elektronicznych ZUS – wskazuje szefowa resortu rodziny. Nabór wniosków potrwa do końca listopada.

Lista banków uczestniczących w programie:
- Alior Bank S.A.;
- Bank Pocztowy S.A. ;
- Bank Polskiej Spółdzielczości S.A.;
- Bank Pekao S.A.;
- Bank Millennium S.A.
- BNP Paribas Bank Polska S.A.;
- Credit Agricole Bank Polska S.A.;
- Getin Noble Bank S.A.;
- ING Bank Śląski S.A.;
- mBank S.A. ;
- Nest Bank S.A.;
- PKO Bank Polski S.A./Inteligo;
- SGB-Bank S.A.

Angelika Dorf
angelika.dorf@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
1429 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39