330 cudzoziemców zatrzymanych na podlaskim odcinku granicy RP

2023.06.26 10:15
W miniony weekend w sumie 330 osobom udaremniono próby nielegalnego przekroczenia podlaskiego odcinka granicy państwowej w Białorusią.
330 cudzoziemców zatrzymanych na podlaskim odcinku granicy RP
Fot: Podlaski Oddział Straży Granicznej

W trakcie minionego weekendu (23-25.06) funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziały Straży Granicznej ujawnili 330 prób nielegalnego przedostania się z Białorusi na terytorium Polski. Kilkadziesiąt osób zauważonych zostało bezpośrednio na linii granicy państwowej, jeszcze przed pokonaniem bariery technicznej.

- Najwięcej - 157 osób, które nielegalnie przez zieloną granicę dostały się na terytorium Polski ujawniono wczorajszej doby. W sobotę odnotowano 93 zdarzenia związane z nielegalną migracją i 80 w miniony piątek. W sumie 74 osoby na widok polskich patroli wycofało się na Białoruś - podsumowała Katarzyna Zdanowicz z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

By dostać się do Polski, obcokrajowcy nadal wykorzystują trasy wiodące przez graniczne rzeki. W rejonie Bobrownik i Krynek łącznie 14 cudzoziemców przeprawiało się przez Świsłocz, a w okolicach Płaskiej Wołkuszankę próbowało przekroczyć 6 osób. Pozostałe zdarzenia minionego wekendu miały miejsce na odcinkach ochranianych przez Placówki SG w Narewce, Białowieży, Czeremsze, Mielniku i Dubiczach Cerkiewnych.

Migrancie ujawnieni w ciągu ostatnich dni to obywatele: Jemenu, Maroka, Syrii, Egiptu, Erytrei, Etiopii, Iraku, Sudanu, Konga, Indii, Senegalu, Afganistanu, Somalii, Bangladeszu i Turkmenistanu.

Od początku 2023 r. polsko–białoruską granicę próbowały nielegalnie pokonać osoby pochodzące z 47 krajów.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1423 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39