44-latek aresztowany za spowodowanie śmiertelnego wypadku

2022.12.05 16:00
Sąd zadecydował, że 44-letni obywatel Litwy, który przed kilkoma dniami spowodował śmiertelny wypadek, spędzi najbliższe 3 miesiące w areszcie.
44-latek aresztowany za spowodowanie śmiertelnego wypadku
Fot: podlaska policja

W czwartek na DK nr 19 w miejscowości Deniski doszło do zderzenia się 3 pojazdów. Jak udało się dotychczas ustalić policjantom – kierowca audi (44-letni obywatel Litwy) wyprzedzał inny pojazd i czołowo zderzył się z busem, w którego tył wjechał ford.Na skutek zdarzenia zginął 67-letni kierowca busa. Był mieszkańcem Bielska Podlaskiego. Trzej podróżujący z nim mężczyźni zostali przewiezieni do szpitala, tak samo jak pasażerka audi. (Więcej na ten temat: Tragiczny wypadek. Jedna osoba nie żyje, kilka jest rannych

Litwin, który przyczynił się do wypadku, został zatrzymany 44-latek usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Wczoraj sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy. Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują, by w okresie jesienno-zimowym być szczególnie ostrożnym na drogach. Wcześnie zapadający zmrok, opady deszczu lub śniegu sprawiają, że widoczność jest znacznie mniejsza.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1305 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39