5 imigrantów utknęło na bagnach przy Zalewie Siemianówka

2022.02.24 13:05
W środę (23.02) uratowano 5 cudzoziemców, którzy po nielegalnym przekroczeniu polsko-białoruskiej granicy utknęli na rozlewiskach rzeki Narew przy Zalewie Siemianówka.
5 imigrantów utknęło na bagnach przy Zalewie Siemianówka
Fot: SG

Informacja o osobach, które utknęły na bagnach wpłynęła do Placówki SG w Narewce nad ranem od Strażaków z PSP z Hajnówki i Biura Rzecznika Praw Obywatelskich. Niezwłocznie rozpoczęto działania poszukiwawcze. We wskazane miejsce zostały wysłane patrole, które przeszukiwały rozlewiska. W działaniach wykorzystano również drona.

- Ze względu na trudno dostępny teren w akcji ratowniczej wzięli również udział strażacy. Po kilku godzinach patrol Straży Granicznej i żołnierze przy użyciu drona namierzyli 5 mężczyzn, których udało się bezpiecznie wyprowadzić z bagna. Czterech obywateli Jemenu i obywatela Syrii przewieziono do Placówki SG w Narewce, gdzie dostali suche ubranie i ciepły posiłek - przekazała Krystyna Jakimik-Jarosz z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

W czwartek (24.02) z cudzoziemcami będą prowadzone czynności administracyjne.

Jest to już kolejna sytuacja, kiedy funkcjonariusze Straży Granicznej wspólnie z innymi służbami, z narażeniem zdrowia, a nawet i życia ratują osoby, które w nielegalny sposób przedostały się na terytorium Polski.

Minionej doby na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 19 osób, obywateli: Egiptu, Ghany, Jemenu i Syrii.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1125 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39