5 medali na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski

2019.04.01 17:30
W dniach 28-30 marca, w Krośnie, rozegrane zostały Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym. Z imprezy tej 5 krążków przywieźli przedstawiciele klubów mających swe siedziby w stolicy Podlasia.
Przemysław Walaszek (Dojlidy Białystok) w Krośnie stawał na podium dwukrotnie

1 złoty, 1 srebrny i 3 brązowe - tak przedstawia się dorobek medalowy podlaskich zawodników po mistrzostwach kraju tenisistów stołowych mających status młodzieżowca. Krążek wykonany z najcenniejszego kruszcu zdobyła zawodniczka Dojlid Białystok - Sandra Kozioł - która w finale gry podwójnej, występując w parze z Julią Szymczak (AZS UE Wrocław), pokonała duet, w którym znajdowała się inna białostocka tenisistka - Gabriela Dyszkiewicz (ATS east rent Białystok). Dwójka Szymczak/Kozioł w decydującym boju ograła parę Dyszkiewicz/Zakrzewska dopiero po 5 setach (wynik 3:2).

Na zawodach na najniższym stopniu podium stanęli ponadto Przemysław Walaszek (Dojlidy Białystok) oraz Agata Uchnast (ATS east rent Białystok). Wymienieni tenisiści stołowi zajęli 3. miejsca w deblach. Walaszek występował wraz z Kacprem Petasiem (Ostródzianka), natomiast Uchanst grała u boku Wiktorii Ziemkiewicz (GLKS II Nadarzyn).

Białostockie Dojlidy - za sprawą Przemysława Walaszka i Pawła Piszczatowskiego - zgarnęły także brąz w turnieju drużynowym.