6 białostockich ulic po remoncie

2022.11.04 16:39
W Białymstoku dobiegły końca prace związane z przebudową i budową 6 osiedlowych ulic.
6 białostockich ulic po remoncie
Fot: UM Białystok

Mieszkańcy ul. Sterowej już mogą cieszyć się z przebudowanej drogi. Zakres robót obejmował budowę ulicy (ok. 180 m) na odcinku od ul. Ordynackiej wraz z placem do zawracania. Powstała tam nowa jezdnia, opaski, zjazdy, kanalizacja deszczowa z wpustami deszczowymi i przykanalikami, kablowa sieć energetyczna oświetlenia drogowego na całej długości ulicy. Prace kosztowały prawie 573 tys. zł.

Zakończyła się także budowa ul. Stanisława Szewko i ul. Wiesława Kazaneckiego wraz z budową i przebudową infrastruktury technicznej. Koszt – to ponad 2 mln zł. W ramach prac powstały nowe nawierzchnie na obu ulicach (łącznie ok. 600 m), kanalizacja deszczowa, zjazdy, chodniki, sieć telekomunikacyjnaj, sieć kablowa linii oświetleniowej.

Na ul. Zofii Kossak-Szczuckiej zbudowano 100-metrowy ciąg pieszo-jezdny z infrastrukturą techniczną. Koszt prac wyniósł prawie 200 tys. zł. Miasto zbudowało także sięgacz – drogę wewnętrzną biegnąca od ul. Zwierzynieckiej o długości 270 m wraz z budową i przebudową infrastruktury technicznej. Ta inwestycja kosztowała 360 tys. zł.

Na odcinku ul. Dolistowskiej i ul. Włościańskiej powstała kanalizacja deszczowa z wpustami deszczowymi i przykanalikami. Kosztowała niemal 870 tys. zł.

Ostatnią zakończoną w ubiegłym miesiącu inwestycją jest budowa ul. Górniczej z włączeniem do ul. Gródeckiej wraz z budową i przebudową infrastruktury technicznej. Powstała tam nowa nawierzchnia jezdni, chodniki, opaski i zjazdy, kanalizacja deszczowa z przykanalikami i wpustami. Przebudowano sieć gazową. Koszt tych prac wyniósł ponad 252 tys. zł.

W budżecie miasta na 2022 r. na remonty, przebudowy i inne prace na ulicach osiedlowych zarezerwowano 30,7 mln zł. Kwota ta została przeznaczona w sumie na ponad 20 inwestycji.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

Polecamy
24Holiday
24Holidayul. Świętojańska 15 lok. 51 (Galeria Alfa)
15-277 Białystok
www.24holiday.pl

Więcej informacji
1277 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39