7 goli, w tym 2 samobójcze. Białostoczanie wciąż bez punktów

2021.09.20 09:53
W 2. kolejce Statscore Futsal Ekstraklasy MOKS Słoneczny Stok Białystok zagrał we własnej hali z Clearexem Chorzów. Podlasianie do przerwy z rywalem remisowali, ale po zmianie stron więcej do powiedzenia mieli goście, którzy cały mecz wygrali 5:2.
Fot: Maciej Safaryn

Na inaugurację sezonu 2021/2022 Słoneczni postraszyli wicemistrzów Polski, dlatego na domową potyczkę z Clearexem w hali VI LO białostoczanie wyszli w dobrych humorach i z nadzieją, że niedzielne (19.09) starcie da im jakieś punkty.

Pierwsza połowa była optymistyczna, bo MOKS w niczym nie odstawał od przyjezdnych, w efekcie czego na przerwę oba zespoły zeszły przy wyniku 1:1. Co ciekawe, dwa gole padły po trafieniach samobójczych. Najpierw piłkę do własnej siatki skierował Mateusz Prolejko, a następnie pechowe zagranie przytrafiło się Sebastianowi Brockiemu.

W drugiej połowie zawodnicy strzelali już do właściwych bramek, aczkolwiek częściej sztuka ta udawała się gościom. W 29. minucie rezultat na 2:1 dla Clearexu zmienił Przemysław Dewucki, a następnie kilkadziesiąt sekund później, uderzając po długim słupku, przyjezdnym dwubramkowe prowadzenie zapewnił Mykyta Mozheiko. Gospodarze odpowiedzieli trafieniem Krystiana Belzyta, lecz kolejne ciosy znów zadali gracze z Chorzowa. W 33. minucie swojego drugiego gola w tym meczu zdobył Dewucki, a tuż przed końcem rywalizacji Słonecznych dobił Mariusz Seget i tym samym Clearex zwyciężył w Białymstoku 5:2.

16. Górnik polkowice 2 0 2:12

MOKS Słoneczny Stok Białystok - Clearex Chorzów 2:5 (1:1)
Bramki: Sebastian Brocki 9 sam., Krystian Belzyt 32 Mateusz Prolejko 3 sam., Przemysław Dewucki 29, 33, Mykyta Mozheiko 29, Mariusz Seget 40
MOKS Słoneczny Stok Białystok: Ulman (Danilewicz) - Citko, Kożuszkiewicz, Osypiuk, Belzyt - Skiepko, Aleksandrowicz, Gryko, Prolejko, Shostak, Makal, Stachurski