Absolutny relaks nad rzeką. Ty też możesz zwolnić tempo

2017.07.04 13:04
"Ćwiczenia z zaniechania" to kolejna realizacja Elżbiety Jabłońskiej oparta na współudziale publiczności. Autorka jest inicjatorką wielu realizacji, w których koncentruje się przede wszystkim na spotkaniu.
Absolutny relaks nad rzeką. Ty też możesz zwolnić tempo
Fot: materiały organizatora

Spotkanie z Elżbietą Jabłońską w ramach Podlasie SlowFest stanie się pretekstem do rezygnacji z typowych czynności na rzecz absolutnego relaksu i wspólnego odpoczynku/nudzenia się nad brzegiem rzeki. Ta propozycja zwolnienia tempa i podjęcia próbę radykalnego zaniechania, czyli powstrzymywania się od działania znakomicie wpisuje się w ideę supraskiego festiwalu. Autorka wraz z organizatorami przygotowała 20 zestawów/niezbędników, które w podstawowy sposób ułatwią ćwiczenia.

Pierwsze działania z tego cyklu odbyły się w roku 2003 roku w Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej w Słupsku pod nazwą Help Yourself, natomiast w roku 2014 roku w Sopocie autorka przeprowadziła dwudniową akcję "Ćwiczenia z zaniechania", w ramach 03 ARTLOOP Festival Relax + Rekreacja.

Elżbieta Jabłońska urodziła się w 1970 roku. Mieszka w Kozielcu. W latach 1990-1995 studiowała na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od 1996 r. pracuje w Zakładzie Rysunku UMK w Toruniu. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych. W jej dorobku znajdują się działania długofalowe oparte na współpracy z instytucjami kultury i publicznością (Nieużytki sztuki), projekty aktywizujące różne środowiska (Poręcz, Kijów, Ukraina, 2015) oraz próby kuratorskie ("Powtarzam je by doścignąć", Muzeum Sztuki, Łódź, 2009).

"Ćwiczenia z zaniechania" zaplanowano w dniach 8-10 lipca o godz. 17.00 na bulwarach nad rzeką Supraśl. Wstęp wolny.

Szczegóły: Ćwiczenia z zaniechania z Elżbietą Jabłońską

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1643 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39