POLECAMY
Osoby, które wolą surrealizm od rzeczywistości, nonsens od logiki, a do spektaklu teatralnego nie wymagają zasady jedności miejsca, czasu i akcji, nie mogą nie zobaczyć "Księżniczki Anginy" w reżyserii Pawła Aignera na podstawie prozy Rolanda Topora.
Angina jest księżniczką, która wskutek intrygi okrutnej Gużyny i złego Kolbetowa zmuszona jest uciekać ze swego królestwa. W towarzystwie wiernego Kanclerza Witamińskiego pędzi czerwonym samochodem-słoniem do swego Wuja, do domu ozdobionego kafelkami w Lisieux, gdzie znaleźć ma schronienie. Po drodze spotyka ich całe spektrum najdziwniejszych przygód i postaci, które w żadnym wypadku nie należą do porządku przyczynowo-skutkowego. Znakomite kreacje aktorskie m.in Łucji Orzechowskiej, Ryszarda Dolińskiego, Barbary Muszyńskiej, wykonana z rozmachem scenografia Pawła Hubicki, rewia niezwykłych strojów autorstwa Zofii de Ines oraz potęgująca atmosferę absurdu muzyka Mozarta i Klimka budują pełen niedopowiedzeń świat, gdzie baśń przeplata się z grozą, a rzeczywistość z fantazją. Spektakl dla młodzieży i dorosłych będzie grany w dniach: 16 - 18 luty o godz. 11 i 19 - 20 o godz. 18. Po miesięcznej przerwie "Księżniczkę Anginę" można zobaczyć w dniach 7 - 14 kwietnia i 13 - 15 maja.
MAG
24@bialystokonline.pl
Biznes 17:10
Kultura i Rozrywka 15:40
Sport 15:10
Sport 14:20
Nauka 14:00
Rodzina 13:30
Aktualności 12:38
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji