AIESEC Bezrobotnym

2006.01.02 00:00
Bezpłatne 6-miesięczne kursy językowe z angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego i francuskiego, a także udział w szkoleniach prowadzonych przez firmy doradcze. Taką perspektywę dzięki AIESEC zdobyło już niemal 150 osób. Jeśli jesteś absolwentem szkoły wyższej i w chwili obecnej szukasz pracy, możesz do nich dołączyć.

Białostocki komitet lokalny Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów AIESEC w głównej mierze koncentruje się na tworzeniu najlepszych możliwych warunków do rozwoju młodym ludziom. W tym celu stworzono AIESEC Bezrobotnym - projekt, dzięki któremu już od 4 lat bezrobotni poznają języki obce i w którym jak dotąd udział wzięło przeszło 300 osób.
- Zainteresowanie zeszłoroczną edycją projektu przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Dlatego w tym roku zdecydowaliśmy się znacznie zwiększyć skalę projektu i stworzyć warunki do nauki różnych języków obcych ponad 200 bezrobotnym - mówi Grzegorz Więcko, członek AIESEC Białystok i organizator zeszłorocznej edycji projektu.

W chwili obecnej w ramach AIESEC Bezrobotnym będzie można poznać lepiej angielski, niemiecki, rosyjski i francuski. Na różnych poziomach nauczania, w grupach liczących od 10 do 15 osób. Zajęcia będą się odbywały raz w tygodniu i będą trwały 1,5 godziny jednorazowo. Całość ma rozpocząć się w styczniu i zakończyć na przełomie maja i czerwca. Za udział w kursie uczestnicy nie zapłacą ani grosza. Koszty zorganizowania projektu pokrywają partnerzy - firma doradczo-szkoleniowa Belfer oraz Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu w Białymstoku.

Lektorami będą studenci filologii języków obcych na Uniwersytecie w Białymstoku i Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania. I choć będą uczyć na zasadzie wolontariatu to AIESEC Bezrobotnym będzie dla nich okazją, by zdobyć pierwsze poważne doświadczenie w pracy w charakterze lektora. Dodatkowo w zajęciach będą uczestniczyć praktykanci AIESEC - zagraniczni studenci praktykujący w białostockich przedsiębiorstwach i instytucjach - dodaje Magdalena Bogdan, członek AIESEC Białystok i koordynator tegorocznego AIESEC Bezrobotnym.
- Prowadziłam zajęcia w zeszłorocznej edycji projektu i w pewnym sensie odmieniło to moje życie. Zdobyłam nowe doświadczenia, dzięki którym dostałam dobrą pracę. Ale same zajęcia to była także ogromna frajda. Z częścią swoich "studentów" ciągle utrzymuję kontakt - podkreśla Karolina Chilecka, lektor angielskiego zeszłorocznego AIESEC Bezrobotnym.

Prawdziwe możliwości stoją jednak przed samymi kursantami:
- Starałam się jak najlepiej wykorzystać tą szansę, jaką dają kursy i w poprzednim roku uczyłam się angielskiego i rosyjskiego. Przypomniałam sobie wszystko, co udało mi się zapomnieć przez kilka ostatnich lat, gdy nie miałam kontaktu z językiem obcym. Teraz czuje się dużo swobodniej, kiedy rozmawiam z obcokrajowcami a w najbliższym czasie chciałabym spełnić swoje marzenie i pojechać do Afryki - wyznaje Patrycja Borkowska, uczestniczka zeszłorocznej edycji projektu.

Pozostało ponad 50 wolnych miejsc dla osób, które jeszcze chciałyby wziąć udział w projekcie. Zapisy prowadzą biura karier przy białostockich uczelniach.
Więcej informacji można uzyskać na stronie www.bialystok.aiesec.pl

Partnerami projektu AIESEC Bezrobotnym są:
Belfer Szkolenia Doradztwo Języki Sp. z o.o.
Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu w Białymstoku
Partnerzy medialni:
TVP3
Bialystokonline.pl

AIESEC jest międzynarodową platformą dla młodych ludzi, umożliwiającą im odkrywanie i rozwijanie swojego potencjału, aby mieć pozytywny wpływ na swoje otoczenie. Tworzy pomost pomiędzy środowiskami akademickimi i biznesowymi, umożliwiający wymianę doświadczeń i większą integrację obu środowisk. W tej chwili do AIESEC należy niemal 50000 młodych ludzi żyjących w 91 krajach świata, na 6 kontynentach i zgromadzonych w 800 największych ośrodkach akademickich globu. W Białymstoku AIESEC działa od 14 lat i skupia ponad 50 członków realizujących projekty umożliwiające im i otoczeniu rozwój tkwiącego w nich potencjału oraz przyczyniające się do szerzenia idei zrozumienia międzykulturowego.


1216 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39