Akcja w centrum Białegostoku. Policja zaskoczyła handlarzy narkotyków

2024.06.06 07:28
Kryminalni z Białegostoku zabezpieczyli niemal 7,5 kilograma marihuany, ponad 700 gramów kokainy, tabletki oraz prawie 140 tysięcy złotych w gotówce. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn, w tym dwóch zaangażowanych w handel narkotykami.
Akcja w centrum Białegostoku. Policja zaskoczyła handlarzy narkotyków
Fot: Podlaska Policja

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, we współpracy z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji, przeprowadzili skuteczną operację, która doprowadziła do zatrzymania trzech podejrzanych mężczyzn oraz zabezpieczenia znacznej ilości narkotyków i gotówki. W wyniku akcji, przeprowadzonej na parkingu w centrum miasta, udało się odebrać handlarzom narkotyków znaczną partię nielegalnych substancji.

Wśród zabezpieczonych środków znalazło się blisko 7,5 kilograma marihuany, ponad 700 gramów kokainy oraz tabletki o nieustalonej substancji czynnej, co sugeruje ich charakter psychotropowy. Wartość tych narkotyków na rynku czarnym oszacowano na znaczną sumę, dochodzącą do blisko 140 tysięcy złotych. Całe to przedsięwzięcie było możliwe dzięki sprawnemu działaniu policji, która zaskoczyła przestępców podczas dokonywania transakcji narkotykowej.

W trakcie interwencji, przy 46-letnim podejrzanym i jego 36-letnim kompanie, mundurowi znaleźli 7 zgrzanych pakietów zawierających marihuanę oraz 2 pakiety z metaamfetaminą. Dodatkowo, przy nich ujawniono blisko 135 tysięcy złotych gotówki, co stanowi dowód na rozległą działalność handlową tych osób. W mieszkaniu jednego z zatrzymanych, w trakcie przeszukania, policjanci natrafili na 9 tabletek MDMA oraz prawie 90 gramów kokainy, co potwierdza rozmiar działalności przestępczej grupy.

W wyniku prowadzonego śledztwa, dwóch podejrzanych zostało postawionych przed sądem. 46-latek odpowiada za zarzut prowadzenia działalności handlowej znacznymi ilościami środków odurzających, natomiast jego 10 lat młodszy kolega stawiany jest zarzut posiadania narkotyków. Sąd, uwzględniając stopień zagrożenia oraz obciążające dowody, zdecydował o umieszczeniu obu mężczyzn w areszcie tymczasowym na okres najbliższych 3 miesięcy. Dla nich, w świetle prawa, grozi teraz kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności za popełnione przestępstwa.

Redakcja MW
24@bialystokonline.pl

1054 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39