Akcja "Zdrowie pod Kontrolą". Webinary i 10-dniowe wyzwanie

2021.04.07 11:34
Studenci ze stowarzyszenia IFMSA-Poland przygotowali, w ramach akcji "Zdrowie pod Kontrolą" kilka propozycji, dzięki którym możemy poprawić swoje samopoczucie i dowiedzieć się czegoś więcej m.in. o prewencji chorób cywilizacyjnych.
Akcja "Zdrowie pod Kontrolą". Webinary i 10-dniowe wyzwanie
Fot: pixabay.com

W środę (7.04) po raz 22. ruszyła ogólnopolska akcja "Zdrowie pod Kontrolą" organizowana przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Data rozpoczęcia akcji nie jest przypadkowa, ponieważ 7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia (World Health Day).

- W obecnych czasach światowej pandemii słowo "zdrowie" zyskało jeszcze bardziej na znaczeniu. Na powitanie i pożegnanie częściej niż kiedyś życzymy sobie zdrowia. Troszczymy się bardziej o siebie i swoich bliskich, nosimy maski, trzymamy dystans społeczny, częściej myjemy i dezynfekujemy dłonie oraz szczepimy się. Wszystko po to, aby pozostać zdrowym. Wówczas, nasuwają się pytania - czym tak właściwie jest zdrowie? Dlaczego odgrywa tak istotną rolę? Jak o nie dbać? Co się dzieje, kiedy nie jesteśmy zdrowi? Wasza ciekawość z pewnością zostanie zaspokojona podczas naszego wydarzenia - mówi Marta Ignatiuk z Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland Oddział Białystok.

Studenci przygotowali webinary z zakresu profilaktyki prozdrowotnej, sportu i prewencji chorób cywilizacyjnych oraz zaprosili ekspertów w tych dziedzinach. Poza tym zorganizowali 10-dniowe wyzwanie "Na zdrowie". Polega ono na wykonaniu każdego dnia wskazanego zadania, stanowiącego małą zmianę, która może w pozytywny sposób wpłynąć na nasze życie.

- Możliwe, że będą to czynności, które przed pandemią bez problemu wykonywaliście regularnie, a teraz trudno jest wam wprowadzić je na nowo do codziennej rutyny. Sprawdźcie sami co przygotowaliśmy, obserwując nasz projekt - zachęca Marta Ignatiuk.

Wydarzenie można śledzić na stronie Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland na Facebooku i Instagramie.

Portal BiałystokOnline objął akcję "Zdrowie pod Kontrolą" patronatem medialnym.

Więcej: Zdrowie pod Kontrolą

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

746 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39