POLECAMY
Znaleziono 36692 wiadomości
Kategoria
Aktualności 2012.11.29 00:00
Do Białegostoku powoli wkrada się świąteczny nastrój. Bożonarodzeniowa dekoracja miasta nie zaskoczy jednak mieszkańców - będzie prezentować się identycznie, jak w latach ubiegłych.
Młody mężczyzna zginął na miejscu po tym, jak kierowany przez niego samochód zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku ustalają wysokomazowieccy policjanci.
Zarząd Województwa pod przewodnictwem marszałka Jarosława Dworzańskiego podjął we czwartek (29.11) kilka ważnych decyzji, dotyczących przyszłości najważniejszych dla rozwoju regionu inwestycji, czyli tzw. projektów kluczowych. Jest wśród nich m.in. rozbudowa Białostockiego Centrum Onkologii.
Już po raz XIX w pierwszą niedzielę adwentu (2 grudnia) rozpocznie się ekumeniczna akcja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. W tym roku przebiega ona pod hasłem: "Podziel serce – pomnóż miłość!".
73-letni mężczyzna zmarł w wyniku odniesionych obrażeń po tym jak został przygnieciony belami siana. Szczegóły tego tragicznego wypadku wyjaśniają wysokomazowieccy policjanci.
Dwa meczety wraz z mizarami - w Bohonikakach i Kruszynianach - jedne z najcenniejszych zabytków województwa podlaskiego, prezydent Bronisław Komorowski uznał za pomniki historii.
Niepozorna, papierowa. W środku plik dokumentów: plany architektoniczne, opisy, zdjęcia. O tym, że założona w latach 60. teczka zachowała się, nikt nie wiedział. Aż do 2012 roku. Znalazł ją Sebastian Wicher, pracownik Wydziału Urbanistyki Urzędu Miejskiego.
Aktualności 2012.11.28 00:00
W sobotę, 1 grudnia uruchomiona zostanie strona internetowa Młody Wschód. To wynik inicjatywy pięciu studentów z Wydziału Filologicznego Uniwersytetu w Białymstoku, którzy w ciągu ostatnich kilku miesięcy zdobywali doświadczenie w lokalnych gazetach.
4 instytucje: Muzeum Wojska, Uniwersytet w Białymstoku, oddział Instytutu Pamięci Narodowej i Archiwum Państwowe będą współpracować przy tworzeniu Muzeum Pamięci Sybiru. W środę (28.11) podpisano specjalne porozumienie w tej sprawie.
Lada dzień na ul. Lipowej zostanie odsłonięta rzeźba "Podróż" autorstwa Michała Jackowskiego. Będzie to symboliczne zakończenie przebudowy ulicy.
Blisko 7,5 tysiąca paczek nielegalnych papierosów o szacunkowej wartości rynkowej 75 tys. zł znaleźli funkcjonariusze podlaskiej Służby Celnej na posesji należącej do jednego z mieszkańców Dąbrowy Białostockiej.
Na razie to tylko propozycja, ale jak zapewniają przedstawiciele Uniwersytetu w Białymstoku - najmocniejsza i z dużym prawdopodobieństwem jej wcielenia w życie. Ryszard Kaczorowski ma być partonem białostockiej wszechnicy.
Mieszkańcy mogą w Białymstoku spotkać się i porozmawiać z Rzecznikiem Praw Obywatelskich. Każdy, kto uważa, że jego prawa i wolności obywatelskie zostały naruszone będzie mógł złożyć skargę lub uzyskać informację prawną od pracowników Biura RPO.
Policjanci Centralnego Biura Śledczego zabezpieczyli na plantacji zlikwidowanej na terenie Białegostoku ponad 50 krzaków konopi indyjskich i specjalistyczny sprzęt służący do ich uprawy. Zatrzymano także dwóch mężczyzn w wieku 27 i 30 lat.
Jeżeli macie niepotrzebną odzież, buty czy pościel, możecie pomóc potrzebującym. Wystarczy, że wystawicie zapakowane worki przed klatki schodowe bloków, a odbiorą je specjalne busy. Druga edycja akcji "Podziel się szafą na święta", wymyślonej przez Rafała Poducha, odbędzie się w najbliższą sobotę, 1 grudnia.
Aktualności 2012.11.27 00:00
We wtorek (27.11) w 13 szkołach województwa podlaskiego uczniowie stanęli w szranki konkursu wiedzy o historii najnowszej, a ściślej o dwudziestoleciu 1970-1990. Konkurs jest ogólnopolski i organizowany przez Fundację Centrum Solidarności, etap podlaski współorganizuje urząd marszałkowski.
Profesor Irena Lipowicz odwiedzi w czwartek, 29 listopada Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, gdzie odbędzie się otwarte spotkanie oraz wykład pt. "Kompetencje, zadania i priorytety Rzecznika Praw Obywatelskich".
W Polsce tysiące rodzin żyje w biedzie – Szlachetna Paczka dociera do tych, których bieda jest niezawiniona, osób starszych, samotnych, schorowanych, rodzin z niepełnosprawnymi dziećmi i osób, które dotknęło nieszczęście.
Polacy mieszkający na Wschodzie, którzy wrócą do rodzinnego kraju będą mogli starać się o mieszkanie z zasobów Komunalnego Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Białymstoku.
Pierwsza na świecie, dynamicznie rozwijająca się, dziecięco-młodzieżowa rozgłośnia radiowa - Radio JARD II 1 ogłasza casting na nowych prezenterów.
Aktualności 2025.11.10 17:17
Sport 2025.11.10 15:57
Kultura i Rozrywka 2025.11.10 13:00
Kryminalne 2025.11.10 12:30
Turystyka 2025.11.10 12:20
Praca 2025.11.10 12:00
Sport 2025.11.10 10:04
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji