Alfa centrum przekazuje medykom maseczki i odzież ochronną

2020.03.31 16:24
Alfa Centrum przychodzi ze wsparciem dla Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej MSWiA w Białymstoku, przekazując maseczki ochronne i odzież.
Alfa centrum przekazuje medykom maseczki i odzież ochronną

Epidemia COVID-19 i systematycznie rosnąca liczba hospitalizowanych pacjentów doprowadziły do niedoborów asortymentu ochronnego w szpitalach w całej Polsce. W ramach solidarności z lekarzami, ratownikami medycznymi i personelem pielęgniarskim, grupa NEPI Rockcastle, właściciel m.in. białostockiego Alfa Centrum przekazała wsparcie rzeczowe.

Do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej MSWiA trafiło już 400 jednorazowych trójwarstwowych maseczek ochronnych, a w najbliższym czasie planowane jest także dostarczenie dodatkowych 400 certyfikowanych masek wielokrotnego użytku z filtrem FFP2. W związku z ogromnym zapotrzebowaniem w całej Polsce na tego typu towar, termin dostawy jest zależny od producentów. Poza asortymentem ochronnym, w odpowiedzi na potrzeby placówki, zakupiono także 150 bawełnianych koszulek. Pracownicy galerii pozostają w stałym kontakcie ze szpitalem.

Funkcjonowanie Alfa Centrum, podobnie jak innych galerii handlowych, ze względów epidemicznych jest obecnie ograniczone. Centra handlowe w całej Polsce prowadzą szereg akcji pod hasłem #GalerieOtwarteNaPomoc.

Paulina Górska
24@bialystokonline.pl

1620 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39