Alkohol, papierosy i paliwo przemycane z Białorusi

2012.11.21 00:00
Przejęcie blisko 1000 paczek papierosów pochodzących z przemytu i ponad 20 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy oraz zabezpieczenie 150 litrów nielegalnie zlewanego oleju napędowego pochodzącego z Białorusi to efekt ostatnich działań funkcjonariuszy białostockiego urzędu celnego.
Alkohol, papierosy i paliwo przemycane z Białorusi
Fot: Podlaska Służba Celna

Funkcjonariusze podlaskiej Służby Celnej skontrolowali kilka prywatnych posesji w Gródku. Ich właściciele związani byli z procederem handlu towarami pochodzącymi z przemytu. W wyniku przeprowadzonych przeszukań mieszkań oraz budynków gospodarczych celnicy znaleźli blisko 1000 paczek papierosów oraz ponad 40 butelek alkoholu z białoruskimi znakami akcyzy. Nielegalne towary ukryte były między innymi w łóżkach, w pościeli, w schowkach pod schodami oraz za lodówkami.

Podczas działań funkcjonariusze Służby Celnej zatrzymali również na gorącym uczynku obywatela Białorusi, który na jednej z gródeckich posesji za pomocą specjalnej aparatury wypompowywał paliwo ze swojego samochodu. W garażu należącym do właściciela gospodarstwa celnicy znaleźli w sumie 150 litrów oleju napędowego pochodzącego z Białorusi.

Wszystkie ujawnione towary zostały zabezpieczone przez białostockich celników. Wobec osób zajmujących się nielegalnym procederem Służba Celna wszczęła sprawy karne skarbowe. Za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem. Grożą im wysokie grzywny.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

994 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39