Allegro Black Friday - jakie okazje czekają w ostatni dzień listopada?

2020.10.30 15:06
Wielkimi krokami zbliża się Black Friday, czyli prawdziwe święto promocji. Już 27 listopada rozpocząć można polowanie na produkty w okazyjnych cenach – od sprzętu AGD, TV, po ubrania i kosmetyki.
Allegro Black Friday - jakie okazje czekają w ostatni dzień listopada?

• Czarny piątek – międzynarodowe święto zakupów
• Black Friday w 2020 roku - kiedy odbywa się święto promocji w tym roku?
• Black Friday – z jakich promocji warto skorzystać?

Czarny piątek – międzynarodowe święto zakupów

Wielu klientów zastanawia się, dlaczego Black Friday stał się międzynarodowym świętem zakupów.
Tradycja "czarnego piątku" wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. To właśnie tam od wielu lat w pierwszy piątek po Święcie Dziękczynienia skorzystać można z atrakcyjnych obniżek, które dochodzą do 90 procent. Z tego powodu akcja wzbudza silne emocje wśród klientów, a walka o okazyjne produkty w niektórych latach skutkowała nawet ofiarami śmiertelnymi. Na szczęście do poważnych incydentów nie dochodzi jak na razie w Europie, gdzie na początku XXI wieku również rozpowszechniło się święto promocji.

Od 2015 roku na stałe zagościło również w polskich realiach, wzbudzając wśród klientów dużo entuzjazmu. W tym czasie kupić można wymarzone produkty w cenie obniżonej nawet o 70 procent. Dodatkowo dłużej otwarte są sklepy.

Ciekawe historie wiążą się z samą nazwą "czarnego piątku". Pierwsza z hipotez genezę określenia wiąże z dużymi korkami wokół centrów handlowych. Policjanci kłopoty z poruszaniem się mieście po Święcie Dziękczynienia mieli określać właśnie pojęciem Black Friday.
Inna teoria mówi o wysokich obrotach w sklepach. W tym przypadku słów Black Friday po raz pierwszy użyto mediach w 1981 roku z powodu czarnego tuszu, którym zapisywane były sklepowe rachunki.

Od tego czasu to właśnie w ostatni piątek listopada rozpoczyna się okres przedświątecznych obniżek.

Black Friday w 2020 roku - kiedy odbywa się święto promocji w tym roku?

Black Friday odbywa się co roku w pierwszy piątek po amerykańskim Święcie Dziękczynienia. W tym roku jest to 27 listopada. Czarny Piątek to dzień dużych rabatów, który rozpoczyna jednocześnie okres przedświątecznych obniżek w sklepach.
Z wyborem bożonarodzeniowych prezentów warto czekać więc aż do końca listopada. Dzięki temu zakupić można wybrane produkty w okazyjnych cenach.

Black Friday – z jakich promocji warto skorzystać?

Do akcji z roku na rok dołącza się coraz więcej sklepów. Kupować w okazyjnych cenach można nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale także przez internet.
Platformy zakupowe, takie jak allegro, oferują w ten dzień specjalne promocje, a przy tym produkty dostępne są całą dobę. W jednym miejscu zgromadzone są towary z niemal każdego kategorii – od wyposażenia domu i mieszkania, gier komputerowych, zabawek, sprzętów ogrodniczych, AGD i RTV, po kosmetyki, obuwie, odzież i inne urodowe dodatki. A to jeszcze nie wszystko – do akcji Black Friday dołącza coraz więcej sprzedawców.

Zaletą zakupów internetowych, oprócz możliwości skorzystania z atrakcyjnych cen, jest również duża oszczędność czasu. Skorzystanie z możliwości, jakie dają e-sklepy nie wymaga stania w kolejkach, a także ulicznych korkach. Dodatkowo, co jest szczególnie ważne w obliczu pandemii, pomaga uniknąć tłumów. Ostania, ale nie mniej ważna zaleta, to dostawa zakupionych produktów prosto do domu.  Skorzystanie z Allegro Black Friday to zatem oszczędność nie tylko pieniędzy, ale również czasu. Warto skorzystać z zakupów, które dają radość, bez nerwów i pośpiechu.

Black Friday to dobra okazja, aby zrobić prezent sobie lub swoim bliskim.
 

[MATERIAŁY PARTNERA]

1504 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39