Andruszkiewicz atakuje Hołownię: "Głosując na niego, z pudełka wyskoczy Donald Tusk"

2023.08.21 11:48
Poseł PiS Adam Andruszkiewicz na zwołanej w poniedziałek konferencji prasowej zaapelował do wyborców z województwa podlaskiego, aby nie głosowali w najbliższych wyborach parlamentarnych na Szymona Hołownię. Wiceminister cyfryzacji podaje ku temu 5 powodów.
Andruszkiewicz atakuje Hołownię: "Głosując na niego, z pudełka wyskoczy Donald Tusk"
Fot: Kamil Pietraszko
Konferencja prasowa Adama Andruszkiewicza (21.8.2023)

Zdaniem Andruszkiewicza, przeciwko Hołowni przemawiają: sprzeciw wobec zapory na granicy polsko-białoruskiej, opowiadanie się za likwidacją polskiego złotego oraz gotówki, zmiana światopoglądu w zależności od koniunktury oraz sprzeciw wobec programu 800+.

- Dla nas bezpieczna przyszłość Polaków jest fundamentem działania Prawa i Sprawiedliwości, natomiast pan Szymon Hołownia z pewnością w toku swoich zabiegów o poparcie mieszkańców województwa podlaskiego także będzie odwoływał się do tych wartości, ponieważ doskonale wie, że głosząc te poglądy, które dotychczas głosił chociażby na falach TVN-u czy innych mediów takiego poparcia nie zdobędzie. Dlatego chcemy przestrzec mieszkańców województwa podlaskiego, przedstawiając jego prawdziwe postulaty - powiedział polityk.
Zapora na granicy z Białorusią

- Pan Szymon Hołownia apelował, by zaprzestać budowy zapory. Głos na pana Hołownię oznaczać może demontaż zapory w naszym województwie, ponieważ pan Szymon był jej przeciwny - twierdzi poseł PiS.

Likwidacja polskiego złotego

- Szymon Hołownia opowiada się za przyjęciem waluty euro. Oznaczałoby to drożyznę i utratę suwerenności ekonomicznej i walutowej. To niezwykle uderzałoby w kieszenie mieszkańców województwa podlaskiego - dodaje wiceminister cyfryzacji.

Kwestia 800+

- Jeśli pan Szymon Hołownia, który jest przeciwnikiem programu 800+ uzyska poparcie mieszkańców województwa podlaskiego, nasze rodziny nie będą mogły liczyć na comiesięczne wsparcie w tej kwocie - kontynuuje członek rządu.

Likwidacja gotówki

- Lider Polski 2050 jest za likwidacją transakcji gotówkowych. Przestrzegam przed tymi bardzo niebezpiecznymi poglądami pana Szymona Hołowni - przestrzega dalej Andruszkiewicz

Zmiana światopoglądu Hołowni. Donald Tusk z pudełka

- Pan Szymon Hołownia kiedy trzeba, odwołuje się do Pana Boga i powołuje się na Kościół, ale potrafi brać też udział w czarnych protestach - wspomina polityk w ostatnim argumencie ze stworzonej przez siebie listy. - Głosując na pana Szymona Hołownię tak naprawdę z pudełka wyskoczy Donald Tusk jako prawdziwy lider - zakończył swoją wypowiedź Andruszkiewicz, podkreślając, że taki głos będzie wg niego głosem zmarnowanym.

Kamil Pietraszko
24@bialystokonline.pl

1169 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39