Andrzej Poniedzielski. Wygraj bilety na występ [KONKURS]

2019.03.11 10:20
Andrzej Poniedzielski to poeta, autor tekstów piosenek, humorysta, twórca scenariuszy. Wystąpi w sobotę (16.03) w Białymstoku.
Andrzej Poniedzielski. Wygraj bilety na występ [KONKURS]
Fot: Jacek Poremba

"O kobietach" - tak zatytułowany jest program kabaretowy, z którym Andrzej Poniedzielski wystąpi w Białymstoku.

Andrzej Poniedzielski jest autorem ponad 200 wierszy oraz tekstów piosenek m.in. dla Edyty Geppert, Anny Marii Jopek, Seweryna Krajewskiego, Maryli Rodowicz, Lory Szafran, Anny Treter, Grzegorza Turnaua i Tadeusza Woźniaka. Pisał teksty do muzyki Seweryna Krajewskiego, Włodzimierza Nahornego, Janusza Strobla, Jerzego Satanowskiego.

Wspólnie z Adamem Opatowiczem w Teatrze Polskim w Szczecinie stworzył spektakle: "Piosennik" (2004) i "Stacyjka Zdrój" (2007). W roku 2006, wraz z Magdą Umer i Wojciechem Borkowskim, stworzył spektakl parateatralny "Chlip-Hop - czyli nasza mglista laptop-lista". W lutym 2007 roku napisał scenariusz i wraz z Adamem Opatowiczem wyreżyserował spektakl "Śpiewnik domowy" oparty na piosenkach i tekstach Jana Kaczmarka.

Wraz z Arturem Andrusem tworzył wieczory kabaretowe w Łódzkiej Piwnicy Artystycznej "Przechowalnia". 4 lipca 2002 roku, w ramach Olsztyńskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję", miała premierę jego pierwsza solowa płyta "13 łatwych utworów tanecznych". W serii "Biblioteka bardów", nakładem Wydawnictwa "Twój Styl", ukazały się wiersze i teksty Andrzeja Poniedzielskiego. Tomik zilustrował jego syn Michał.

Andrzej Poniedzielski od kwietnia 2003 roku publikuje "Felietony z wierszem" w miesięczniku "Zwierciadło". Regularnie pisuje też felietony dla łódzkiego miesięcznika kulturalnego "Kalejdoskop". Razem z Arturem Andrusem pisał dialogi i występował w drugoplanowej roli portiera w odc. 1-11 serialu "Sprawa na dziś" (2003). W filmie Zamknięci w celuloidzie (2007) grał samego siebie.

Wydarzenie odbędzie się w Filharmonii Podlaskiej, początek o godz. 17.00. Portal BiałystokOnline jest patronem medialnym występu.

Wygraj bilety: Konkurs

Zobacz też: Andrzej Poniedzielski

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

964 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39