Ani jednej więcej! Będzie protest na Rynku Kościuszki

2023.06.15 08:13
W całej Polsce organizowane są protesty solidaryzujące się z kobietami, które straciły życie przez antyaborcyjne przepisy. W Białymstoku protest odbędzie się w czwartek (15.06).
Ani jednej więcej! Będzie protest na Rynku Kościuszki
Fot: Archiwum BiałystokOnline.pl
Manifestacja "Ani jednej więcej" w listopadzie 2021 r.

Po tragicznej śmierci 33-letniej Doroty, która była w piątym miesiącu ciąży i zgłosiła się z bezwodziem do Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Nowym Targu, Polki są ponownie zmuszone wyjść na ulice, aby wyrazić swój gniew i żal. Rodzina zmarłej kobiety oraz ich pełnomocniczka są przekonani, że lekarze opóźnili decyzję o terminacji ciąży, co skutkowało rozwinięciem się stanu zapalnego, który w rezultacie doprowadził do sepsy. Podobnie jak po śmierci ciężarnej Izabeli z Pszczyny w 2021 r., Polki i Polacy ponownie będą razem pokazywać swój sprzeciw.

14 czerwca w Warszawie (oraz w 60 innych miastach) odbył się protest po śmierci Doroty w szpitalu w Nowym Targu. Do ogólnopolskiej akcji "Ani jednej więcej!", której kulminacja miała miejsce w środę, dołączył również Białystok. Protest w stolicy województwa podlaskiego został zorganizowany przez lokalny oddział partii Razem. Jest on dość spontaniczny, ponieważ informacja o nim pojawiła się około godz. 23.00 w środę.

"Solidaryzujemy się z ofiarami i ich bliskimi, które straciły życie w imię antyaborcyjnych chorych uprzedzeń. Sprzeciwiamy się traktowaniu kobiet gorzej od płodu, który noszą. Sprzeciwiamy się bezkarności personelu medycznego odpowiedzialnego za podejmowanie kluczowych dla zdrowia i życia kobiet decyzji medycznych" - przekazali organizatorzy.

Protest odbędzie w czwartek (15.06) o godz. 18.00 na Rynku Kościuszki w okolicach schodów kościoła farnego.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

882 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39