Animacja z Supraśla nagrodzona

2008.02.13 00:00
Film "Nie rób drugiemu, co tobie niemiłe" Sebastiana Łukaszuka i Piotra Ludwika, uczniów Liceum Plastycznego w Supraślu, otrzymał Internetową Nagrodę Filmową w kategorii Offowe Odkrycie Roku.

- W pierwszej chwili nie wierzyliśmy w tę wiadomość - opisuje swoje zaskoczenie Sebastian.
- Jesteśmy w szoku. To bardzo prestiżowa nagroda - dodaje Piotr. - Nasi znajomi super zareagowali. Wszyscy się bardzo cieszą.

Konkurs we współpracy z Telewizją Kino Polska zorganizował portal Stopklatka.pl. Zwycięzców wybrali czytelnicy i widzowie. Film Sebastiana i Piotra wygrał z czterema innymi nominowanymi. Otrzymał 25,7% głosów.

Animacja trwa niespełna dwie i pół minuty. Utrzymana jest w surrealistycznym, nieco komiksowym klimacie. Wykrzywione kamienice, dwa ludziki z plasteliny, a nawet plastelinowy kotek. Fabuła to dowcipna interpretacja tytułowego przysłowia. Tekturowe makiety (twórcy planują wystawić je na licytację na Allegro) powstały w około miesiąc. Cały film nakręcili w tydzień w supraskiej bursie.

Nagrodą w konkursie jest opieka medialna telewizji Kino Polska przez cały rok. Za dwa miesiące Sebastian i Piotr odbiorą również w Warszawie statuetkę. Ich nowy film będzie także animowany, ale jego fabuły nie zdradzają.

andy
1314 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39