Anita Lipnicka i John Porter - muzyczny duet w OiFP. Wygraj bilety! [wideo]

2012.10.03 00:00
W najbliższą niedzielę, 7 października na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej przy ul. Podleśnej wystąpi wyjątkowy duet - Anita Lipnicka i John Porter. Dwie muzyczne biografie połączone w jeden artystyczny strumień. Niezwykły nastój, który tworzą podczas swoich koncertów za każdym razem przyciąga rzesze wiernych fanów.
Anita Lipnicka i John Porter - muzyczny duet w OiFP. Wygraj bilety! [wideo]
Fot: materiały organizatora

Stanowią parę zarówno na scenie, jak i w życiu prywatnym. Podobna wrażliwość muzyczna, harmonia głosów i dusz, melodyjne utwory, poetyckie teksty i bezpretensjonalny nastrój, który udaje im się tworzyć na koncertach - to sekret ich sukcesu.

Wszystko zaczęło się w 2002 roku, kiedy pod wpływem muzycznego i osobistego zauroczenia rozpoczęli prace nad nowym, wspólnie realizowanym projektem - albumem "Nieprzyzwoite piosenki", który powstawał przez blisko rok w Londynie. Pierwszy singiel promujący to wydawnictwo, piosenka autorstwa Johna "Bones of Love" stał się przebojem, a płyta zyskała status Platynowej. Nagrodzono ją nagrodą Fryderyk 2003 w kategorii "Najlepszy album". Kolejną płytę nagrywali w stolicy Słowenii - Ljubljanie pod czujnym okiem producenta Chrisa Eckmana. To również był strzał w dziesiątkę - Anita i John udowodnili, że ich artystyczne osobowości dopełniają się, że dodają sobie nawzajem skrzydeł.Wydali wspólnie cztery płyty studyjne: "Nieprzyzwoite Piosenki" (2003), "Inside Stories" (2005), "Goodbye" (2008) oraz mieszankę studyjnych i koncertowych wersji utworów, znanych z koncertów, lecz nie umieszczonych dotychczas na żadnym oficjalnym wydawnictwie - "Other Stories"(2006). Dodatkowo w listopadzie 2006 r. ukazał się czteropłytowy box - Lipnicka/ Porter zawierający dyskografię Lipnickiej i Portera: "Nieprzyzwoite piosenki", "Inside Story" i "Other Stories" oraz DVD z czterema klipami, filmem dokumentalnym "Backstage" i filmem ze studia z Ljubljany, gdzie nagrywany był materiał do płyty "Inside Story".

Dla czytelników portalu mamy konkurs, w którym można wygrać dwa pojedyncze zaproszenia na niedzielny koncert. Szczegóły TUTAJ. Patronujemy wydarzeniu.

Szczegóły:
Anita Lipnicka i John Porter w OiFP

Magdalena Gorbacz
magda.g@bialystokonline.pl

1728 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39