Areszt dla podejrzanego o podpalenie

2020.08.27 11:50
Zatrzymano podejrzanego o podpalenie drzwi do mieszkania w jednym z bloków w centrum Sokółki. Mężczyzna odpowie za spowodowanie zagrożenia życia lub zdrowia poprzez wzniecenie pożaru, a także za zniszczenie mienia i groźby karalne.
Areszt dla podejrzanego o podpalenie
Fot: KPP Sokółka

Dyżurny sokólskiej komendy otrzymał zgłoszenie o pożarze w jednym z bloków w centrum Sokółki. Na miejscu policjanci zastali spaloną frontową część drzwi do mieszkania, nadpalone okolice klatki schodowej, a także zadymione wnętrze budynku.

Na szczęście nikomu z lokatorów nic się nie stało. Szacowana wartość strat to 9 000 zł. Sokólscy kryminalni szybko ustalili, kto mógł podłożyć ogień i natychmiast rozpoczęli poszukiwania mężczyzny.

We wtorek (25.08), podejrzany o podpalenie wpadł w ręce sokólskich policjantów w miejscu zamieszkania. 30-latek usłyszał zarzuty sprowadzenia zagrożenia życia lub zdrowia poprzez wzniecenie pożaru, a także zniszczenia mienia oraz gróźb karalnych.

W środę (26.08) sąd zdecydował, że mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Zgodnie z Kodeksem karnym podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Paulina Górska
24@bialystokonline.pl

683 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39