Artystyczna podróż przez wielokulturowy podlaski kraniec świata

2023.12.27 11:31
Już niebawem odbędzie się wernisaż wystawy "Na krańcach... Tożsamość miejsca", czyli ekspozycja dzieł Małgorzaty Wróbel-Kruczenkow. Wystawa przeniesie oglądających w świat barw, formy i wspomnień.
Artystyczna podróż przez wielokulturowy podlaski kraniec świata
Fot: Małgorzata Wróbel-Kruczenkow
"Z Matką" z cyklu "Na krańcach…"

Wernisaż wystawy "Na krańcach... Tożsamość miejsca" odbędzie się w piątek (29 grudnia) w Ratuszu w Białymstoku.

Wystawa "Na krańcach... Tożsamość miejsca"

Małgorzata Wróbel-Kruczenkow, urodzona w Białymstoku, to absolwentka Wydziału Kulturoznawstwa na Uniwersytecie w Białymstoku oraz Wydziału Malarstwa i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Jej prace charakteryzuje inspiracja w tradycji polskiej i światowej sztuki XX wieku.

W ramach projektu "Na krańcach... - Tożsamość miejsca", artystka sięga do korzeni Podlaskiego krańca świata, zamkniętego w przestrzeni doświadczenia, pamięci oraz wspomnień. Wielokulturowy tygiel tego miejsca, ślady czasu i znaki historii, stanowią tkankę barwną, która przenika obrazy olejne prezentowane na wystawie. W jej malarskich eksploracjach pojawiają się echa wielkich mistrzów, takich jak Jan Cybis, Tomasz Tatarczyk, czy Marek Rothko, jednak artystka wprowadza do nich nową, osobistą interpretację. Każdy z obrazów przedstawionych w cyklu stanowi nie tylko artystyczną ekspresję, lecz także wędrówkę przez przeszłość, miejsca dzieciństwa i młodości artystki.

Więcej informacji: Wystawa "Na krańcach... Tożsamość miejsca"

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

990 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39