Atak na polską granicę. Cudzoziemcy próbowali wedrzeć się na terytorium kraju

2024.06.21 15:47
Kilkudziesięciu cudzoziemców próbowało nielegalnie oraz siłowo przedostać się na terytorium kraju, pokonując rzekę graniczną Przewłoka.
Atak na polską granicę. Cudzoziemcy próbowali wedrzeć się na terytorium kraju
Fot: POSG

Jak podaje rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej mjr Katarzyna Zdanowicz - do przekroczenia granicy jednak nie doszło. Dzięki działaniu polskich służb doprowadzono do wycofania się wszystkich osób w głąb Białorusi.

Kilkudziesięciu migrantów próbowało przedrzeć się przez rzekę

W środę (19.06.2024 r.) około godz. 15.00 grupa około 70 migrantów próbowała nielegalnie przedostać się przez graniczną rzekę Przewłoka. Z informacji przekazanych przez mjr Zdanowicz wiadomo, że cudzoziemcy rzucali w stronę polskich patroli kamieniami. Mimo to, funkcjonariusze Straży Granicznej wraz z żołnierzami Wojska Polskiego i policjantami skutecznie zapobiegli próbie przekroczenia granicy wbrew przepisom. Migranci wycofali się w głąb Białorusi.

Pod koniec dnia mundurowi interweniowali kolejny raz

Kolejna próba siłowego przekroczenia granicy tego samego dnia, tym razem przez grupę liczącą kilkadziesiąt osób, miała miejsce około godz. 22.30. Migranci zachowywali się agresywnie. Rzucali w stronę polskich patroli kamieniami. Po raz kolejny odparto atak i cudzoziemcy wycofali się w głąb Białorusi. W akcji brały udział wszystkie służby zaangażowane bezpośrednio w ochronę granicy. W obu zdarzeniach nikt nie ucierpiał

Agata Rosińska
24@bialystokonline.pl

683 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39