Audiobus - douszny przewodnik po Białymstoku

2011.02.07 00:00
Nowy sposób zwiedzania Białegostoku przez szybę autobusu z słuchawkami na uszach. Audiobus - projekt Fundacji UwB przybliży zarówno turystom, jak i Białostoczanom ciekawostki związane z miastem w niekonwencjonalny sposób.
Audiobus -  douszny przewodnik po Białymstoku
Fot: Fundacja Uniwersytetu w Białymstoku

Wystarczy pobrać ze strony internetowej: www.audiobus.uwb.edu.pl nagrane pliki dźwiękowe z informacją krajoznawczą i odtwarzać je w dowolnym odtwarzaczu (MP3, IPod, telefon kom.) przez słuchawki podczas podroży miejskim autobusem.

Wycieczkę po mieście, jedynie za cenę biletu jednorazowego, potencjalny turysta będzie mógł rozpocząć i zakończyć w dowolnie wybranym miejscu. Pomysłodawcy projektu Fundacja Uniwersytetu w Białymstoku stworzyła ścieżki dźwiękowe dla dwóch linii autobusowych: 2 i 10 w obu kierunkach.

Przykładowo: wybierając linię nr 10 wsiadamy przy dworcu PKP, przejeżdżamy przez centrum miasta, a trasę kończymy w Księżynie. Nagrania przybliżają więc historię budowy kolei Warszawsko-Petersburskiej, białostockie Spodki, kościół Św. Rocha, pałacyk Nowika. Co więcej, podczas wycieczki ulicami miasta, dowiadujemy się jaką nazwę miała dawniej ulica Lipowa, poznajemy ciekawostki związane z byłym Domem Partii czy otoczeniem ul. Curie Skłodowskiej, a także poznajemy wiele innych i interesujących, a niekoniecznie znanych miejsc.

Idea Audiobusu nawiązuje do aut dla turystów popularnych na całym świecie, a także do pomysłu miejskich ścieżek dźwiękowych ( np. projekt "Słuchałki" Stowarzyszenia Pastwisko w Suwałkach).

Projekt zrealizowała Fundacja Uniwersytetu w Białymstoku Universitas Bialostocensis, dzięki wsparciu finansowemu Miasta Białystok.
 

MAG
1141 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39