"Autobusowa" niedziela na Rynku. Miasto zaprasza na festyn

2010.09.25 00:00
W niedzielę (29.09), od godz. 11 do 14, Białostocka Komunikacja Miejska zaprasza na rodzinny festyn. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci oraz dla ciekawych nowinek technicznych czy chcących lepiej poznać nasze miasto dorosłych.
"Autobusowa" niedziela na Rynku. Miasto zaprasza na festyn
Fot: BKM
Festyn ma zapoznać białostoczan z nowinkami, które pojawią się w naszej komunikacji - np. biletomat

Niedziela w centrum Białegostoku z pewnością nie będzie nudna dla najmłodszych. Zobaczą oni film "Dziecięce podróże", poznają zasady bezpiecznego poruszania się autobusem i po drogach oraz wezmą udział w "autobusowych" zabawach z Klanzą. Ponadto w upominku otrzymają pouczające kolorowanki.

Po sukcesie jakim okazała się zorganizowana 25 lipca przez KPK autobusowa wycieczka po mieście postanowiono ją powtórzyć - z przewodnikami białostockiego PTTK ruszy 20-kilometrowa przejażdżka w czasie której poznamy ciekawe i nie wszystkim znane miejsca czy historie. Autobusy staną przy pomniku Piłsudskiego. Pierwsza z trzech tur godzinnej wycieczki rozpocznie się o 11:30 (ilość chętnych ograniczona, decyduje kolejność zajęcia miejsca).

Na fanów komunikacji miejskiej i tych "oDpornych" na jej usługi będzie czekał kącik wiedzy i techniki oraz książka życzeń i pomysłów. W niedzielę zostaną pokazane urządzenia, które wkrótce będą obsługiwały bilet elektroniczny: system, komputer pokładowy, kasowniki i karty miejskie. Dowiemy się w jaki sposób będzie można kupić bilet przez internet czy sms, jak działają zapowiadane tablice przystankowe w czasie rzeczywistym i system zliczania pasażerów.

Dodatkowo każdy będzie mógł zaproponować przebieg swojej wymarzonej linii czy zajrzeć do trzech modeli najnowocześniejszych autobusów. Nie zabraknie też wydruków rozkładów autobusów z ulubionych przystanków czy pomocy w zainstalowaniu rozkładu w telefonie komórkowym. Policja chętnym oznakuje rowery. Ponadto w ramach festynu odbędzie się konkurs na najsprawniejszego kierowcę autobusowego.

E.S.

1457 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39