Aż 17 szkół z naszego regionu zostanie zlikwidowanych

2015.02.24 00:00
Do Kuratorium Oświaty w Białymstoku wpłynęło 17 wniosków o wydanie opinii w związku z podjęciem uchwał o zamiarze likwidacji szkół.
Aż 17 szkół z naszego regionu zostanie zlikwidowanych
Fot: pixabay.com

Część szkół, które mają przestać funkcjonować, jest wygaszanych od kilku lat (zgodnie z ustawą z 19 sierpnia 2011 roku). Bardzo często od dawna nie prowadzi się w nich naboru do klas pierwszych.

Zlikwidowanych zostanie w sumie 11 szkół dla dorosłych, techników uzupełniających, liceów profilowanych, 1 liceum ogólnokształcące, 4 szkoły podstawowe i 1 szkoła policealna. Większość – aż 8 tych placówek - leży w powiecie augustowskim. Zlikwidowane będą również: Publiczne Liceum Ogólnokształcące w Choroszczy, Szkoła Podstawowa w Chrabołach, Szkoła Podstawowa w Mścichach i 2 szkoły w Szepietowie (położone w Wylinach Rusi i Dąbrowie Moczydłach). Przestanie również funkcjonować Technikum dla Dorosłych w Niećkowie (powiat grajewski), Technikum Uzupełniające dla Dorosłych nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem i Technikum Uzupełniające dla Dorosłych w Ciechanowcu.
Zamknięta (połączona z inną szkołą) zostanie też Szkoła Policealna Nr2 Pracowników Medycznych i Społecznych w Białymstoku.

Justyna Kozicka
justyna.k@bialystokonline.pl

1292 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39