AZS Białystok znów ostatni w tabeli

2011.12.18 00:00
AZS Białystok przegrał na wyjeździe z Aluprofem Bielsko-Biała 1:3. Akademiczki zagrały w tym spotkaniu bez Dominiki Kuczyńskiej. Siatkarka doznała na piątkowym treningu kontuzji. W jej miejsce zagrała Anna Łozowska.
Fot: M. Kardasz
Siatkarki AZS-u spadły na ostatnie miejsce w tabeli

AZS nieźle sobie radził w pierwszym secie. Siatkarki z Białegostoku prowadziły nawet 10:7. Jednak gospodynie odrobiły straty. Pod koniec seta toczyła się zacięta walka, którą ostatecznie wygrały zawodniczki Aluprofu.

Siatkarki z Bielska-Białej świetnie rozpoczęły drugą partię i prowadziły już 12:4. Ambitnie grające białostoczanki wyrównały. Na tablicy widniał wynik 16:16. Jednak pod koniec seta znów się pogubiły i gospodynie zwyciężyły 25:19.

Mające nóż na gardle akademiczki zaatakowały w trzeciej partii. Atak był skuteczny, bo zwyciężyły 25:16. Kiedy wydawało się, że AZS może nawiązać w końcu walkę, Aluprof zmiażdżył białostoczanki w czwartym secie.

Gospodynie już na początku prowadziły 8:1 i nie dały sobie wydrzeć wygranej. Po tym meczy AZS znów spadł na ostatnie miejsce w tabeli ponieważ Stal Mielec wygrała w Dąbrowie Górniczej.

BKS Aluprof Bielsko-Biała - AZS Białystok 3:1(25:18, 25:19, 16:25, 25:15).