Bądź aktywna i niezależna. Czekają kursy zawodowe i płatne staże

2017.03.19 08:28
Kobiety, które chcą być aktywne na rynku pracy i dążą do samodzielności finansowej, mogą zgłaszać się do bezpłatnego projektu. Będą uczestniczyły w warsztatach poświęconych rozwojowi osobistemu, ukończą kursy zawodowe i skorzystają ze staży.
Bądź aktywna i niezależna. Czekają kursy zawodowe i płatne staże
Fot: pixabay.com

To inicjatywa warta uwagi. Trwa rekrutacja do projektu "Aktywna i niezależna II edycja wsparcia aktywności zawodowej kobiet opiekujących się osobą zależną". W przedsięwzięciu mogą uczestniczyć kobiety, które ukończyły 30. rok życia (panie 30+ oraz panie 50+), mieszkają w Białymstoku, powiecie białostockim oraz sokólskim, opiekują się dzieckiem lub inną osobą zależną, pozostają bez zatrudnienia.

Organizatorzy proponują m.in. indywidualne spotkania z doradcą zawodowym. Przeprowadzone będą także warsztaty rozwoju osobistego. Dzięki nim uczestniczki projektu dowiedzą się, co zrobić, żeby bardziej w siebie wierzyć a także udoskonalą umiejętności społeczne. Zorganizowane zostaną również kursy zawodowe (sprzedawczyni z obsługą kasy fiskalnej z fakturowaniem, pracownica biurowa z elementami kadr i płac, pracownica małej gastronomii oraz office manager).

Po zakończeniu kursu panie przystąpią do egzaminu zawodowego. Osoby, które uzyskają pozytywny wynik, otrzymają certyfikaty potwierdzające kwalifikacje w zawodzie. Zaplanowano także 3-miesięczne, płatne staże zawodowe dla każdej z 40 uczestniczek projektu. Poza tym organizatorzy gwarantują zainteresowanym: ok. 800 zł netto stypendium szkoleniowego, zwrot kosztów dojazdu (przy wyborze najtańszego środka transportu) oraz refundację kosztów opieki nad osobą zależną podczas uczestnictwa w warsztatach grupowych, szkoleniach i stażach.

Zgłaszać można się do 30 kwietnia (tel. 85 746 40 50, ul. Legionowa 30 lok. 205). Udział w przedsięwzięciu jest bezpłatny. Zostało ono dofinansowane z funduszy unijnych.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

842 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39